Հասարակություն 10:46 13/03/2018 Հայաստան
Հաճախորդներին առավել հարմարավետ սպասարկում տրամադրելու նպատակով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը երկարացրել է Տեղեկատվական կենտրոնի աշխատաժամերը, անցնելով շուրջօրյա ռեժիմի:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Տեղեկատվական կենտրոնը սկսել է իր աշխատանքը 2011թ.-ին:
Բանկի հասարակության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ տեղեկատվական կենտրոնի խնդիրներից էին. Բանկի գործող և պոտենցիալ հաճախորդներին ապահովել որակյալ տեղեկատվական-հաղորդակցական աջակցություն,   տրամադրել օպերատիվ օգնություն հաճախորդներին՝ առաջացող խնդիրների լուծման համար:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Տեղեկատվական կենտրոնի հեռախոսավարները տրամադրում են լիարժեք տեղեկատվություն Բանկի պրոդուկտների և ծառայությունների վերաբերյալ, բացատրում քարտային գործարքների մանրամասները, օգնում հեռահար սպասարկման գործարքների անցկաման գործում, ինչպես նաև աջակցություն են ցուցաբերում ցանկացած վարկային հայտ ներկայացնելիս:
Տեղեկատվական կենտրոնի աշխատանքի արդյունքները ցույց են տալիս, որ հաճախորդները գոհ են սպասարկման որակից, իսկ հեռախոսավարների կողմից ընդունվող հեռախոսազանգերի թիվը   շարունակաբար աճում է, հասնելով օրական մինչև 1 000 - 1 500 զանգի:
Տեղեկատվական կենտրոնը դարձել է կարևոր հաղորդակցական հարթակ Բանկի և հաճախորդի միջև:
Տեղեկատվական կենտրոնը իրականացնում է նաև գործառնական սպասարկում, մասնավորապես, բոլոր դրամական փոխանցումների համակարգերի միջոցով ստացված փոխանցումների հաշվեգրում բանկի գործող քարտերին, “Հեռախոս բանկինգ” ծառայությանը միացված հաճախորդների բոլոր հաշիվների շուրջ գործարքների իրականացում՝ հաճախորդի  զանգի և պատշաճ նույնականացման հիման վրա, պլաստիկ քարտերի բացում:

Экономика 10:32 13/03/2018 Армения
С целью предоставления клиентам более комфортного сервиса Банк ВТБ (Армения) продлил режим работы Контактного центра, перейдя на круглосуточный режим.
Согласно релизу, Контактный центр Банка ВТБ (Армения) начал свою работу в 2011 году. Среди задач Контактного центра было обеспечение качественной информационно-коммуникационной поддержки действующих и потенциальных клиентов Банка, предоставление оперативной помощи при возникающих у клиентов проблем.
«Операторы Контактного центра Банка ВТБ (Армения) предоставляют полноценную информацию о продуктах и услугах Банка, разъясняют детали карточных транзакций, помогают при проведении транзакций в дистанционных каналах обслуживания, а также оказывают поддержку при подаче заявок на любые кредитные продукты.
Результаты работы Контактного центра показывают, что клиенты довольны качеством обслуживания, а количество обращений, поступающих к операторам, непрерывно растёт, достигая 1 000-1 500 звонков в день.
Контактный центр стал важной коммуникационной платформой между Банком и клиентами. Контактный центр осуществляет также и транзакционное обслуживание, в частности, зачисление переводов, полученных по всем системам денежных переводов, на действующие карты Банка, осуществление операций по всем счетам клиентов, подключённых к услуге “Телефон банкинг” на основании звонка клиента и надлежащей идентификации, открытие пластиковых карт», – говорится в сообщении.
Отмечается также, что Контактный центр Банка работает с клиентами по 4-м каналам коммуникации: 1. Телефонные звонки 2. Skype – чат и видео-звонки 3. Электронная почта 4. Фейсбук (онлайн-консультации и ответы на вопросы клиентов).