Շարմազանովի նախագահությամբ Սանկտ Պետերբուրգում անցկացվել է ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության նիստը
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի նախագահությամբ այսօր տեղի է ունեցել ՀԱՊԿ ԽՎ ներկայացուցիչների աշխատանքային նիստը, որին մասնակցել են Հայաստանի, Ռուսաստանի, Տաջիկստանի, Ղազախստանի, Բելառուսի ներկայացուցիչները:
ԱԺ հանրային կապերի վարչության փոխանցմամբ, նիստի մասնակիցներն ընդգծել են ՀԱՊԿ անդամ երկրներում ընտրական գործընթացների ժողովրդավարական բնույթը: ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը կարևորել է պատվիրակության ակտիվ ու անաչառ դիտորդական աշխատանքի և գնահատականի անհրաժեշտությունը:
Նիստին մասնակցել են ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տաճատ Վարդապետյանը և ԱՊՀ ՄԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ մշտական ներկայացուցիչ Հայկ Չիլինգարյանը:

Deputy Speaker of Armenian Parliament Eduard Sharmazanov chaired today the working sitting of the monitoring group from the CSTO Parliamentary Assembly set to monitor the Russian presidential elections tomorrow.
As the parliament press service reported, the session was attended by lawmakers from Armenia, Kazakhstan, Russia, Tajikistan, and Belarus. The mission members stressed the democratic electoral processes in the CSTO member states, while Sharmazanov pointed to the imperative of active and unbiased monitoring of the elections by the mission.
The Permanent Representative of the RA National Assembly to the IPA CIS Hayk Chilingaryan and MP Tachat Vardapetyan also took part in the meeting.