Նավրոզի առթիվ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է քրդական համայնքին
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի քրդական համայնքին բնության զարթոնքը և նոր տարին խորհրդանշող գարնանային տոնի՝ Նավրոզի կապակցությամբ, որը, ըստ Հանրապետության Նախագահի, լի է նոր կյանքի, նոր հույսերի և նոր հաջողությունների ակնկալիքով:
ՀՀ նախագահի աշխաատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, Հայաստանի քրդական համայնքի ներկայացուցիչներին Նախագահ Սարգսյանը մաղթել է երջանկություն, բարօրություն և առաջընթաց՝ Հայաստանի հասարակության իրավահավասար եղբայրական ընտանիքում:
«Համոզված եղեք, որ ձեր ուրախությունը մեր ուրախությունն է, իսկ ձեր հոգսերը մեր հոգսերն են: Մենք միասին կառուցում ենք ազատ ու բարեշեն երկիր բոլորիս համար»,-ասված է Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

President Sargsyan extends congratulations to Armenia’s Kurdish community on Newroz
President of Armenia Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to the Kurdish community of Armenia on the occasion of the holiday of Newroz, which symbolizes the New Year and is full of hope for a new life, new expectations and achievements, the presidential press service reported.
The Armenian leader wished the Kurdish community every success, prosperity and progress in the fraternal family of the two peoples, which enjoy equal rights in society.
“Be sure that your joy is our joy, and your troubles are our concern. Together, we build a free and prosperous country for all of us,” the president's message says.