ՌԴ ՔԿ նախագահի տեղակալը փաստել է ձևավորված համագործակցության զարգացնելու անհրաժեշտությունը
ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանն այսօր ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող ՌԴ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ Ելենա Լեոնենկոյի գլխավորած պատվիրակությանը:
Քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում կողմերը բարձր են գնահատել երկու երկրների քննչական կոմիտեների միջև վերջին տարիներին ձևավորված համագործակցության մակարդակը, կարևորել միջազգային իրավական օգնության շրջանակներում քննչական հանձնարարությունների կատարման արդյունավետությունը բարձրացնելու ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների արդյունքները։
ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանն ընդգծել է առանձին հանցատեսակների դեմ պայքարի փորձի փոխանակման կարևորությունը և այդ համատեքստում կարևորել համատեղ գիտագործնական կոնֆերանսների, սեմինարների անցկացումը։
Տիկին Լեոնենկոն փաստել է՝ ձևավորված համագործակցության զարգացնելու անհրաժեշտությունը։
ՌԴ ՔԿ նախագահի տեղակալի գլխավորած պատվիրակությունը Հայաստան է ժամանել ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանի հրավերով՝ մասնակցելու «Անչափահասների մասնակցությամբ հանցագործությունների քննությունը» թեմայով գիտագործնական միջազգային կոնֆերանսին:

Право 14:35 21/03/2018 Армения
Председатель Следственного комитета Республики Армения Агван Овсепян сегодня, 21 марта, принял находящуюся с рабочим визитом в Армении делегацию во главе с заместителем председателя Следственного комитета Российской Федерации Еленой Леоненко. Об этом сообщает пресс-служба СК РА.
В ходе встречи стороны высоко оценили уровень сформировавшегося за последние годы сотрудничества между Следственными комитетами двух стран, придали важность результатам проводимой работы, направленной на повышение эффективности исполнения следственных поручений в рамках оказания международной правовой помощи.
Председатель СК РА Агван Овсепян подчеркнул важность обмена опытом борьбы с отдельными видами преступлений и в данном контексте придал важность проведению совместных научно-практических конференций, семинаров.
Е.Леоненко поблагодарила за теплый прием и констатировала необходимость развития сформировавшегося сотрудничества.
Возглавляемая заместителем председателя СК РФ делегация прибыла в Армению по приглашению председателя СК РА Агвана Овсепяна для участия в международной научно-практической конференции на тему «Расследование преступлений с участием несовершеннолетних».