Օրվա մամուլ 09:33 22/03/2018 Հայաստան
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է.  «Ինչպես հայտնի է՝ ապրիլի 9-ին, երբ ՀՀ նոր նախագահը ստանձնի պաշտոնական լիազորությունները, Հայաստանի կառավարությունը հրաժարական կտա: Իսկ դրանից հետո հնարավոր է` ներկա նախարարների մի մասը տեղ չգտնի ապագա կառավարության կազմում: Փոխարենը հնարավոր է` նախարար դառնան հին կադրերը»:
Ըստ թերթի, այս օրերին ակտիվ լուրեր են շրջանառվում առ այն, որ ճակատագրական ապրիլից հետո հնարավոր է` Արարատի մարզպետ Արամայիս Գրիգորյանը վերադառնա կառավարություն՝ կա՛մ ՀՀ գյուղատնտեսության, կա՛մ բնապահպանության նախարարի պաշտոնում:
«Հիշեցնենք, որ նա ժամանակին զբաղեցրել է երկու պորտֆելներն էլ: Իսկ Գրիգորյանի հանդեպ Սերժ Սարգսյանը բարեհաճ է գտնվելու, որովհետև նա և եղբայրը՝ ԱԺ պատգամավոր Արայիկ Գրիգորյանը, ԱԺ վերջին ընտրություններին ՀՀԿ-ին ահռելի ծառայություններ մատուցեցին՝ ապահովելով մեծ ձայներով: Իսկ մինչ այդ, Արամայիս Գրիգորյանը բավական ակտիվ է համացանցում՝ հոգալով, որ իր ամենօրյա գործունեությունն ակտիվորեն լուսաբանվի, և տպավորություն ստեղծվի, թե ամենալավ նախարարներից մեկն է»,- գրում է թերթը:

Пресса дня 11:46 22/03/2018 Армения
Как известно, 9 апреля, когда новый президент вступит в официальные полномочия, правительство Армении подаст в отставку. А после этого, возможно, часть нынешних министров не войдут в состав будущего правительства. Вместо этого министрами могут стать старые кадры, пишет газета «Жоховурд».
По сведениям издания, в эти дни активно муссируются слухи о том, что после судьбоносного апреля губернатор Араратской области Арамаис Григорян вернется в правительство – либо в министерство сельского хозяйства, либо в министерство охраны природы.
«Напомним, что в свое время он занимал оба поста. А в отношении Григоряна Серж Саргсян проявит благосклонность, поскольку его брат – депутат парламента Араик Григорян – во время парламентских выборов оказал Республиканской партии огромную услугу, обеспечив большое число голосов», - пишет газета.