Քաղաքական 18:09 28/03/2018 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն` հանրապետության շրջվարչակազմերի ղեկավարների և Ստեփանակերտի քաղաքապետի մասնակցությամբ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է շրջանների և մայրաքաղաքի զարգացման ծրագրերին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել սոցիալ-տնտեսական հարցերի լուծմանը, հանրապետությունում իրականացվող գյուղատնտեսական աշխատանքների, ինչպես նաև կապիտալ շինարարության ընթացքին:
Երկրի ղեկավարը խորհրդակցության մասնակիցներին հանձնարարականներ է տվել քննարկված հարցերին պատշաճ և համակարգված լուծում տալու ուղղությամբ:

![](https://panorama.am/news_images/642/1925914_2/f5abba39c91df1_5abba39c91e2f.thumb.jpg)
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Бако Саакян 28 марта провел рабочее совещание с участием руководителей райадминистраций республики и мэра Степанакерта.
Как передает пресс-служба президента НКР, в ходе совещания был обсужден широкий круг вопросов, касающихся программ по развитию районов и столицы. Особое внимание было уделено решению социально-экономических вопросов, ходу сельскохозяйственных работ и капитального строительства в республике.
Глава государства дал участникам совещания поручения по надлежащему и комплексному решению обсужденных вопросов. В совещании приняли участие госминистр Араик Арутюнян, другие должностные лица.