Քաղաքական 18:09 28/03/2018 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն` հանրապետության շրջվարչակազմերի ղեկավարների և Ստեփանակերտի քաղաքապետի մասնակցությամբ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է շրջանների և մայրաքաղաքի զարգացման ծրագրերին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել սոցիալ-տնտեսական հարցերի լուծմանը, հանրապետությունում իրականացվող գյուղատնտեսական աշխատանքների, ինչպես նաև կապիտալ շինարարության ընթացքին:
Երկրի ղեկավարը խորհրդակցության մասնակիցներին հանձնարարականներ է տվել քննարկված հարցերին պատշաճ և համակարգված լուծում տալու ուղղությամբ:

20:00 28/03/2018 Armenia
Artsakh Republic President Bako Sahakyan convoked today a working consultation with the participation of heads of republic's regional administrations and mayor of Stepanakert.
A wide spectrum of issues relating to the development programs of the regions and the capital were on the discussion agenda, information department at Artsakh Presidency reported.
Particular attention was paid to the solution of socio-economic issues, the course of agricultural works, as well as capital construction activities conducted in the republic.
The Head of the State instructed the participants of the meeting to give a proper and coordinated solution to the discussed issues.
The consultation was attended by state minister Arayik Haroutyunyan and other officials, the source said.