ԱԻՆ. Հզոր ցիկլոնի հետևանքով կլինեն առատ տեղումներ, քամու ուժգնացում
Մարտի 30-ի ցերեկը հզոր ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված, հատկապես կեսօրից հետո հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում են անձրևի տեսքով առատ տեղումներ, ամպրոպ, ամպրոպների ժամանակ` քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ արագությամբ։
ԱԻՆ-ից հայտնում են, որ անձրևները հատկապես առատ կլինեն Շիրակում, Լոռիում, Տավուշում, Կոտայքում, Գեղարքունիքում, Արարատում և Երևանում։
Մարտի 31-ի առավոտյան ժամերից անձրևներն աստիճանաբար կդադարեն, ապրիլի 1-2-ը հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Օդի ջերմաստիճանը մարտի 30-ի ցերեկը կնվազի 5-6 աստիճանով, իսկ ապրիլի 1-2-ը նույնքանով կբարձրանա։

Society 14:21 29/03/2018 Armenia
The entire territory of Armenia will be hit by a powerful cyclone in the daytime of March 30, expected to bring heavy rains, thunderstorms and strong winds up to 15-20 m/s, the Meteorological Center of Armenia's Ministry of Emergency Situations told Panorama.am.
The rains will be especially abundant in Shirak, Lori, Tavush, Kotayk, Gegharkunik and Ararat regions, as well as in capital city Yerevan.
The rainy weather is expected to clear up starting from Saturday morning, with no precipitation forecast for the country on 1-2 April.