Վարչապետը ծանոթացել է ՏՏ ոլորտում գործունեություն ծավալող SoftConstruct ընկերության գործունեությանը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այցելել է Երևանում տեղակայված SoftConstruct ընկերության գրասենյակ: Կառավարության ղեկավարին շրջայցի ընթացքում ներկայացվել է ընկերության գործունեությունը, որը տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում զբաղվում է ծրագրերի ստեղծմամբ, մատակարարմամբ և դրանց սպասարկումով:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, ոչ Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում հիմնադրված ընկերությունը գրասենյակներ է բացել աշխարհի 14 երկրներում և ունի ավելի քան 500 գործընկեր: SoftConstruct-ի և նրա հետ փոխկապակցված ընկերությունների աշխատակիցների թիվը հասնում է 2500-ի:
Բացի խաղային ծրագրերից՝ SoftConstruct-ում ստեղծվել են շատ այլ ծրագրեր, որոնց թվում են՝ Ucraft-ը, որը կայքեր պատրաստելու արագ և պարզ հարթակ է, CRM-ը՝ ուղղված հաճախորդների հետ կապի ապահովմանը, MegaFeed ծառայությունը, որը համարվում է առաջատարներից մեկն աշխարհում և տեսահեռարձակում չունեցող խաղերի մասին մարզադաշտերից օնլայն տեղեկատվություն հավաքագրելու ամենաարագ և արդյունավետ միջոցն է: Նշվել է, որ SoftConstruct-ի մշակված ծրագրերի ու հավելվածների MegaFeed համակարգը թույլ է տալիս տեղեկատվությունն աշխարհի ցանկացած կետից հաճախորդներին փոխանցել մինչև 0,5 վայրկյան արագությամբ, ինչը զգալիորեն ավելի արագ է ցանկացած տեսակի հեռուստահեռարձակումից: Ընկերության FCBanking ծրագիրն էլ նախատեսված է վարկային կազմակերպությունների համար:
Ընկերության ղեկավարները նշել են, որ նախատեսում են տարեցտարի ընդլայնել SoftConstruct-ի գործունեությունն ու ավելացնել աշխատատեղերի թիվը:
Վարչապետ Կարապետյանը ողջունել է ընկերության ակտիվ գործունեությունն ու տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը միտված քայլերն ու ծրագրերը:

Экономика 12:52 30/03/2018 Армения
Премьер-министр Армении Карен Карапетян в пятницу, 30 марта, посетил расположенный в Ереване офис компании SoftConstruct. Подробности представляет пресс-служба правительства Армении.
Премьеру Карену Карапетяну в ходе экскурсии была представлена деятельность компании, которая занимается разработкой программ в сфере информационных технологий, поставкой и их обслуживанием.
Основанная в Соединённом королевстве Великобритании и Ирландии компания открыла офисы в 14 странах мира и имеет более 500 партнеров. Число сотрудников SoftConstruct и связанных с ней компаний достигает 2500.
В дополнение к игровому программному обеспечению, в компании SoftConstruct созданы и множество других программ, включая Ucraft, быструю и простую платформу для создания веб-сайтов, CRM, нацеленную на обеспечение связи с посетителями, службу MegaFeed, которая считается одним из лидеров в мире и является самым быстрым и эффективным средством сбора онлайн-информации со стадионов об играх, которые не транслируются.
Было отмечено, что разработанная SoftConstruct система программ и приложений MegaFeed позволяет передавать информацию из любой точки мира клиентам со скоростью до 0,5 секунды, что значительно быстрее, чем любой тип телетрансляции. А программа FCBanking компании предназначена для кредитных организаций.
Руководители компании отметили, что планируют с каждым годом расширять деятельность SoftConstruct и увеличивать количество рабочих мест.
Премьер-министр Карапетян приветствовал активную деятельность компании и шаги и программы, направленные на создание новых рабочих мест в сфере информационных технологий.