Քաղաքական 18:37 09/04/2018 Հայաստան
ՀՀ չորրորդ նախագահ Արմեն Սարգսյանի երդմնակալության արարողությանը ներկա էր նաև գործարար Ռուբեն Վարդանյանը։ Վերջինս լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ նորանշանակ նախագահի հետ մեծ հույսեր է կապում։
«Սա կարևոր քայլ է՝ մեր ազգի զարգացման ընդհանուր ճանապարհին, որ անցնում ենք։ Հուսով եմ՝ մեր հույսերը և սպասումները, որ կան, կիրականանան, և ավելի շատ, քան մենք սպասում էինք»,- ասաց նա։
ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Ֆրեզնո քաղաքում ՀՀ պատվավոր հյուպատոս Պերճ Աբգարյանը նշեց, որ իր համար այսօր պատմական օր է։ «Կալիֆորնիայից եկած՝ Հայաստանի չորրորդ նախագահի երդման արարողությանը գտնվելը պատմական օր է, մեզ համար այսօր հպարտանքի օր է»,- ասաց Աբգարյանը։

Politics 20:28 09/04/2018 Armenia
Social entrepreneur, manager and philanthropist, cofounder of the Aurora Humanitarian Initiative Ruben Vardanyan was present at the inauguration ceremony of the fourth president of Armenia Armen Sargsyan.
Speaking to reporters, Vardanyan noted he pins great hopes on the new President of the country.
"This is an important step on the way of development of our nation. I hope much our expectations and hopes will come true and even exceed, them" Vardanyan noted.
To note, Armen Sargsyan was sworn in as the fourth President of Armenia as today's special sitting convened by the Armenian National Assembly at Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex.