Օրվա մամուլ 09:22 11/04/2018 Հայաստան
«Փաստ» թերթը գրել է. «Հասարակության կարծիքն իմանալու համար «Պանարմենիան» մեդիահոլդինգի նախաձեռնությամբ էլեկտրոնային եղանակով քվեարկություն է կազմակերպվել: Հետաքրքիր է պարզել, թե մարդիկ կառավարության անդամներից ո՞ւմ հրաժեշտ կտային առանց վարանելու:
Հասարակությունն ամենաշատն ուզում է «ազատվել» Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանից: Նրան հաջորդ կառավարության կազմում տեսնել չցանկացողների տոկոսն ամենաբարձրն է՝ 17,19%: Հաջորդ հորիզոնականում առողջապահության նախարար Լևոն Ալթունյանն է՝ 16,48%: 12,11%-ով եռյակը եզրափակում է ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:
Չորրորդ տեղում կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանն է՝ 9,46% ձանով: Նրան հաջորդում է պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը՝ 6,98% արդյունքով, հետո աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Սարգսյանն է՝ 5,66% ձայնով:
Ամենաքիչ դեմ ձայներ ստացել են արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյանը՝ 0,62%, միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների արդեն գոյություն չունեցող գերատեսչության ղեկավար Վաչե Գաբրիելյանը՝ 0,85% և էներգետիկայի ու բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանը՝ 1,24%»:

Пресса дня 11:25 11/04/2018 Армения
Газета «Паст» пишет, что мелиахолдинг «Panarmenian Media Group» организовал электронное голосование для выяснения общественного мнения. Согласно результатам электронного голосования, в обществе больше всего хотят «освободиться» от министра диаспоры Грануш Акопян. Число нежелающих видеть ее в следующем правительстве самой большое – 17, 90%.
На второй горизонтальной находится министр здравоохранения Левон Алтунян – 16, 48%. Тройку лидеров замыкает с 12,11% министр иностранных дел Эдвард Наобандян.
На четвертом месте находится министр образования и науки Левон Мкртчян – 9,46%. За ним следует министр обороны Виген Саркисян с результатом 6,98%, а затем министр труда и социальных вопросов Артем Асатрян – 5,66%.
Меньше всего голосов «против» набрал глава МЧС Давид Тоноян – 0,62%. Глава уже несуществующего министерства международной экономической интеграции и реформ Ваче Габриелян набрал 0,85%, а министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов Ашот Манукян – 1,24%», - пишет газета.