Երևանում Գվինեայի քաղաքացին ավազակային հարձակում է իրականացրել Օմանի քաղաքացու նկատմամբ
Այսօր վաղ առավոտյան՝ ժամը 5-անց 55-ին, 1-02 զանգահարած Օմանի քաղաքացին հայտնեց, որ մի անծանոթ փորձել է իրեն սպանել և թալանել է՝ գողացել փող, բջջային հեռախոս, անձնագիր ու փաստաթղթեր։
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի Մարաշի բաժանմունքի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ պարզվեցին կատարվածի հանգամանքները։
Ձեռնարկված անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ճշտվեց կասկածյալի ինքնությունն ու գտնվելու վայրը: Ժամեր անց ոստիկանության Մարաշի բաժանմունքի քրեական հետախույզները ավազակային հարձակման և մարմնական վնասվածք պատճառելու կասկածանքով ոստիկանություն բերման ենթարկեցին Գվինեայի քաղաքացի, 30-ամյա Բ. Ալֆա Ամիր Անայուինին։

Law 20:13 12/04/2018 Armenia
An Omani citizen contacted "1-02" police hotline service on Thursday and told that a stranger had attempted to kill him and robbed him, stealing money, a cell phone, passport, and documents, the Police press service reported.
thanks to the measures taken by officers of Marash subdivision of the Central Police division, the circumstances of the incident were revealed.
As a result of urgent operative-investigative measures, the suspect was identified and located, the source said.
Within a few hours, 30-year-old Bah Alfa Amir Anayu, a citizen of Guinea, was detained on suspicion of attacking the victim and inflicting him bodily injuries. The suspect is arrested, the stolen items are seized.