Կոնվերս Բանկը մասնակցել են հանրապետական շաբաթօրյակին
Կոնվերս Բանկի ղեկավար անձնակազմը և աշխատակիցները մասնակցել են հանրապետական շաբաթօրյակին: Զուգահեռաբար, Կոնվերս Բանկի մասնաճյուղերին հարող կանաչ հատվածներում կատարվել են բարեկարգման և խնամքի, իսկ «Մեծամոր» մասնաճյուղում՝ նաև կանաչապատման աշխատանքներ: Այս մասին հայտնում են բանկի մամուլի բաժնից:
«Շրջակա միջավայրի պաշտպանությունը Կոնվերս Բանկի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության միջոցառումների ծրագրի կարևորագույն ուղղություններից է: Դեռևս անցյալ տարի մենք հաստատեցինք ծավալուն ծրագիր, որի նպատակն է Երևանում և ՀՀ շրջաններում մեր մասնաճյուղերի հարևանությամբ կանաչ գոտիների ստեղծումը ու բարեկարգ միջավայրի ձևավորումը: Այսօր «Մեծամոր» մասնաճյուղին հարող կանաչ գոտիում կատարվեց ծառատունկ, ծաղկապատում: Անցած տարի այս գոտին մենք բարեկարգել ենք, տեղադրվել է կանաչ գոտիների և ծառերի ոռոգման համակարգ, ինչպես նաև գիշերային լուսավորություն, իսկ առաջիկայում կտեղադրվեն նաև նստարաններ»,-ասել է Կոնվերս Բանկի Գլխավոր Գործադիր տնօրեն Արթուր Հակոբյանը:
«Կոնվերս Բանկի մասնաճյուղին հարող տարածքի բարեկարգումը նոր տեսք հաղորդեց քաղաքի կենտրոնական մասում գտնվող պուրակին՝ այն դարձնելով մեծամորցիների հանգստի անցկացման լավագույն անկյուններից մեկը: Ակնկալում ենք, որ Բանկի հետ համագործակցությունը կընդլայնվի»,-ասել է Մեծամորի քաղաքապետ Ռոբերտ Գրիգորյանը:
Ծառատունկից հետո Կոնվերս Բանկի անձնակազմը այցելել է նաև «Արմավիր», «Աշտարակ» մասնաճյուղեր՝ հետևելով կանաչ տարածքների բարեկարգման աշխատանքներին:
«Աշխատանքները լինելու են շարունակական: Մենք մտադիր ենք մասնաճյուղային ողջ ցանցում ներդնել նոր մշակույթ՝ բարձրակարգ սպասարկումը համադրելով սպասարկման հաճելի միջավայրի հետ»,-եզրափակել է Կոնվերս Բանկի Գլխավոր Գործադիր տնօրենը:

Economy 22:13 14/04/2018 Armenia
On April 14, Converse Bank managers and employees took part in the republican Saturday clean-up. Simultaneously, improvement and care works were conducted on the grass plots adjacent to Converse Bank branches, as well as greenery planting in Metsamor branch.
“Environmental protection is one of the most important directions of Converse Bank’s corporate social responsibility program. Last year we approved an extensive program aimed at planting green zones and shaping a better environment next to our branches in Yerevan and in the regions of Armenia. Today, trees and flowers were planted on the green zone adjacent to Metsamor branch. We improved that area last year, installed an irrigation system for the green zones and trees and night-time lighting. Besides, benches will be placed there in the nearest future,” - said Artur Hakobyan, Chief Executive Officer of Converse Bank.
“Improving the area adjacent to Converse Bank’s branch gave a new look to the park in the central part of the town, making it one of the best corners where Metsamor dwellers can spend their leisure time. We expect that cooperation with the Bank will be expanded,” - said Robert Grigoryan, Mayor of Metsamor.
After tree planting, Converse Bank’s team visited also Armavir and Ashtarak branches, to observe the works of improving the green zones.
“The works will be continuous. We intend to introduce a new culture in the branch network, combining high quality service with a pleasant service environment”, - concluded Artur Hakobyan, Chief Executive Officer of Converse Bank.