Կոնվերս Բանկը մասնակցել են հանրապետական շաբաթօրյակին
Կոնվերս Բանկի ղեկավար անձնակազմը և աշխատակիցները մասնակցել են հանրապետական շաբաթօրյակին: Զուգահեռաբար, Կոնվերս Բանկի մասնաճյուղերին հարող կանաչ հատվածներում կատարվել են բարեկարգման և խնամքի, իսկ «Մեծամոր» մասնաճյուղում՝ նաև կանաչապատման աշխատանքներ: Այս մասին հայտնում են բանկի մամուլի բաժնից:
«Շրջակա միջավայրի պաշտպանությունը Կոնվերս Բանկի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության միջոցառումների ծրագրի կարևորագույն ուղղություններից է: Դեռևս անցյալ տարի մենք հաստատեցինք ծավալուն ծրագիր, որի նպատակն է Երևանում և ՀՀ շրջաններում մեր մասնաճյուղերի հարևանությամբ կանաչ գոտիների ստեղծումը ու բարեկարգ միջավայրի ձևավորումը: Այսօր «Մեծամոր» մասնաճյուղին հարող կանաչ գոտիում կատարվեց ծառատունկ, ծաղկապատում: Անցած տարի այս գոտին մենք բարեկարգել ենք, տեղադրվել է կանաչ գոտիների և ծառերի ոռոգման համակարգ, ինչպես նաև գիշերային լուսավորություն, իսկ առաջիկայում կտեղադրվեն նաև նստարաններ»,-ասել է Կոնվերս Բանկի Գլխավոր Գործադիր տնօրեն Արթուր Հակոբյանը:
«Կոնվերս Բանկի մասնաճյուղին հարող տարածքի բարեկարգումը նոր տեսք հաղորդեց քաղաքի կենտրոնական մասում գտնվող պուրակին՝ այն դարձնելով մեծամորցիների հանգստի անցկացման լավագույն անկյուններից մեկը: Ակնկալում ենք, որ Բանկի հետ համագործակցությունը կընդլայնվի»,-ասել է Մեծամորի քաղաքապետ Ռոբերտ Գրիգորյանը:
Ծառատունկից հետո Կոնվերս Բանկի անձնակազմը այցելել է նաև «Արմավիր», «Աշտարակ» մասնաճյուղեր՝ հետևելով կանաչ տարածքների բարեկարգման աշխատանքներին:
«Աշխատանքները լինելու են շարունակական: Մենք մտադիր ենք մասնաճյուղային ողջ ցանցում ներդնել նոր մշակույթ՝ բարձրակարգ սպասարկումը համադրելով սպասարկման հաճելի միջավայրի հետ»,-եզրափակել է Կոնվերս Բանկի Գլխավոր Գործադիր տնօրենը:

Экономика 22:11 14/04/2018 Армения
14-ого апреля руководящий персонал и сотрудники Конверс Банка приняли участие в республиканском субботнике. В то же время, в зеленых зонах, прилегающих к филиалам Конверс Банка, были произведены работы по благоустройству и уходу, а также работы по озеленению в филиале “Мецамор”.
“Охрана окружающей среды является одним из важнейших направлений программы мероприятий корпоративной социальной ответственности Конверс Банка. Еще в прошлом году мы утвердили обширную программу, направленную на создание зеленых зон по соседству с нашими филиалами в Ереване и в регионах Армении и формирование благоустроенной среды. Сегодня в зеленой зоне, прилегающей к филиалу “Мецамор”, были посажены деревья и цветы. Мы благоустроили эту зону в прошлом году, установили систему орошения зеленых зон и деревьев, а также ночное освещение; в ближайшее время будут установлены также скамейки”, - сказал Генеральный Исполнительный Директор Конверс Банка Артур Акопян.
“Благоустройство территории, прилегающей к филиалу Конверс Банка, придало новый вид парку, расположенному в центральной части города, превратив его в один из лучших уголков отдыха для жителей Мецамора. Мы рассчитываем на расширение сотрудничества с Банком”, - сказал мэр Мецамора Роберт Григорян.
После посадки деревьев сотрудники Конверс Банка посетили также филиалы “Армавир” и “Аштарак” и проследили за работами по благоустройству зеленых зон.
“Работы будут носить постоянный характер. Мы намерены внедрить новую культуру в нашей филиальной сети, сочетая высокое качество обслуживания с приятными условиями обслуживания”, - отметил Генеральный Исполнительный Директор Конверс Банка Артур Акопян.