Քաղաքական 18:16 17/04/2018 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերժ Սարգսյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության ներկայացրած ուղերձում ասված է.
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Վստահ եմ, որ Դուք կանեք հնարավորը Մայր Հայաստանի և Արցախի զարգացման ու զորացման, մեր ժողովրդի պաշտպանունակության ամրապնդման, Հայրենիք-Սփյուռք կապերի խորացման, համազգային խնդիրների լուծման ուղղությամբ:
Վստահ եմ, որովհետև Դուք պատկանում եք այն մարդկանց թվին, ովքեր ունեն քաղաքական ու պետական գործչի մեծ փորձ ու գիտելիքներ, մեր երկրի համար բախտորոշ ժամանակահատվածում անմնացորդ ծառայել եք հայոց պետականաշինության, մեր հաղթանակների ու հաջողությունների կերտման գործին:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և մաղթում քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք՝ Ձեր պատասխանատու առաքելության իրականացման ճանապարհին»:

Bako Sahakyan congratulates Serzh Sargsyan
Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent today a congratulatory letter to Serzh Sargsyan on the occasion of being elected prime-minister of the Republic of Armenia, Information department at the Artsakh President's Office reported.
On behalf of the Artsakh people, authorities and personally myself I extend my heartfelt congratulations to You on being elected to the post of the prime-minister of the Republic of Armenia.
I am confident that You will do everything possible for the development and consolidation of Mother Armenia and Artsakh, strengthening our people's defense capacity, deepening the Motherland-Diaspora ties, solving issues of national significance.
I am confident for You belong to the category of political and state figures with great experience and knowledge. During the crucial period for our country You devotedly served to the Armenian statehood, partook in carving of our victories and successes.
I once again congratulate You wishing robust health, successes and all the best on the way of the implementation of Your responsible mission".