Իրավունք 15:29 21/04/2018 Հայաստան
Տրանսպորտային ուղիների արգելափակումը կարող է խաթարել շտապ օգնության, հրշեջ ծառայության, ոստիկանության, գազի վթարային ծառայության և այլ հանրային ծառայությունների բնականոն գործունեությունը: Այս մասին հայտնում են Արդարադատության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարությունը, կարևորելով հավաքներին մասնակցող ՀՀ քաղաքացիների կողմից համապատասխան օրենսդրության իմացության անհրաժեշտությունը, տեղեկացնում է, որ տրանսպորտային հաղորդակցության ուղիներն արգելափակելը, եթե այդ արարքի արդյունքում մարդու առողջությանն անզգուշությամբ պատճառվել է ծանր կամ միջին ծանրության վնաս կամ առաջացել է խոշոր վնաս,  առաջացնում է քրեական պատասխանատվություն:
Արդարադատության նախարարությունը ՀՀ քաղաքացիներին պարբերաբար կտեղեկացնի հավաքներին առնչվող օրենսդրական այլ կարգավորումների մասին»,- հայտնում են ԱՆ-ից։

Право 16:23 21/04/2018 Армения
Блокировка транспортных маршрутов в ходе проведения митингов оппозиции в Ереване может помешать нормальной деятельности и работе Службы скорой помощи, пожарно-спасательных служб, Полиции Армении, аварийной службы газовой сети и других общественных служб. Об этом сообщает пресс-служба министерства юстиции Армении.
«Министерство юстиции Армении, отмечая важность необходимости знания соответствующего законодательства гражданами РА, участвующими в митингах, информирует, что блокировка транспортных маршрутов, в случае, если в ходе этого действия был нанесен вред здоровью человека средней или высокой степени тяжести или причинен тяжкий вред, то это приведет к привлечению к уголовной ответственности.
Посему министерство юстиции РА периодически будет информировать граждан о других законодательных регулировках, касающихся проведения собраний», – говорится в заявлении.