Հասարակություն 12:24 02/05/2018 Հայաստան
Մայրաքաղաքում փողոցները փակած քաղաքացիներն առանց որևէ խոչընդոտի  ճանապարհ են բացում շտապօգնության մեքենաների առաջ, սակայն եթե փողոցները փակ են լինում մեքենաներով, դրանք փոքր-ինչ երկարացնում են տվյալ կանչին հասնելու ժամանակահատվածը: Այս մասին Panorama.am-ին ասաց «Շտապ բուժօգնություն» ՓԲԸ տնօրեն Թագուհի Ստեփանյանը:
«Երբ մարդիկ են փողոցները փակած լինում, շտապօգնության մեքենաների առաջ ճանապարհը բացում են, բայց երբ մեքենաներով են փակած լինում, այդ ժամանակ  փոքր-ինչ դանդաղում է հիվանդներին հասնելու ժամանակը»,- նշեց  նա:
Թագուհի Ստեփանյանը հայտնեց, որ ապրիլի 28-ին շտապօգնության ծառայությունը սպասարկել է 637 կանչ,  ապրիլի 29-ին՝ 661 կանչ, ապրիլի 30-ին՝ 643 կանչ, մայիսի 1-ին՝ 635 կանչ: Սա, ըստ տնօրենի, բարձր թիվ է համարվում:

Здоровье 13:09 02/05/2018 Армения
В Ереване митингующие на автомобилях блокируют улицы, и бригады Службы скорой помощи не успевают вовремя на вызовы
Митингующие в Ереване, сегодня с раннего утра перекрывшие многие улицы столицы, не мешают передвижению машин Службы скорой помощи и открывают им путь, однако, если улицы блокированы автомобилями протестующих, то проезд затрудняется, и в связи с этим продолжительность выезда бригады медиков на тот или иной вызов увеличивается. Об этом сообщила директор ЗАО «Скорой медицинской помощи» Тагуи Степанян.
«Когда люди перекрывают дороги, то позволяют машинам Скорой помощи беспрепятственно проехать на вызов, однако, когда дороги перекрыты уже машинами, тогда процесс передвижения скорых несколько замедляется», – отметила она.
Т. Степанян сообщила также, что с 28 апреля Служба скорой помощи отреагировала и выехала на 637 вызовов, 29 апреля – на 661 вызов, 30 апреля – на 643 вызова, а 1 мая – на 635 вызовов. По словам директора, это довольно высокие показатели.