Հասարակություն 12:24 02/05/2018 Հայաստան
Մայրաքաղաքում փողոցները փակած քաղաքացիներն առանց որևէ խոչընդոտի  ճանապարհ են բացում շտապօգնության մեքենաների առաջ, սակայն եթե փողոցները փակ են լինում մեքենաներով, դրանք փոքր-ինչ երկարացնում են տվյալ կանչին հասնելու ժամանակահատվածը: Այս մասին Panorama.am-ին ասաց «Շտապ բուժօգնություն» ՓԲԸ տնօրեն Թագուհի Ստեփանյանը:
«Երբ մարդիկ են փողոցները փակած լինում, շտապօգնության մեքենաների առաջ ճանապարհը բացում են, բայց երբ մեքենաներով են փակած լինում, այդ ժամանակ  փոքր-ինչ դանդաղում է հիվանդներին հասնելու ժամանակը»,- նշեց  նա:
Թագուհի Ստեփանյանը հայտնեց, որ ապրիլի 28-ին շտապօգնության ծառայությունը սպասարկել է 637 կանչ,  ապրիլի 29-ին՝ 661 կանչ, ապրիլի 30-ին՝ 643 կանչ, մայիսի 1-ին՝ 635 կանչ: Սա, ըստ տնօրենի, բարձր թիվ է համարվում:

Society 14:34 02/05/2018 Armenia
Protesters blocking streets in Yerevan, Armenia’s capital, allow the ambulance to pass through without any obstacles, Director of Ambulance CJSC Taguhi Stepanyan told Panorama.am, adding, however, ambulances are facing difficulties to move forward when streets are shut down by cars.
“When it is people who are blocking the streets, they allow the ambulance through, but when the streets happen to be blocked by vehicles, it takes longer to get to patients,” she said.
She informed that the ambulance service responded to some 637 calls on 28 April, 661 calls – on 29 April, 643 calls – on 30 April and 635 calls on May 1, which, according to the officials, are high figures.