Քաղաքական 10:17 02/05/2018 Հայաստան
Այսօր ԱԺ հերթական քառօրյայում նիստը սկսելու քամար քվորում չապահովվեց,  գրանցվել էր ընդամենը 27 պատգամավոր:
ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հիշեցրեց. «ԱԺ կանոնակարգ սահմանադրական օրենքի 51-րդ հոդվածի չորրորդ մասի համաձայն գրանցումը շարունակվում է մինչև անհրաժեշտ թվով պատգամավորների գրանցվելը, բայց ոչ ավելի՝ քան չորս ժամ, նշված ժամկետում նիստի իրավազորությունն ապահովելու դեպքում նիստը նախագահողը պատգամավորններին տեղեկացնում է նիստը սկսելու մասին, իսկ չապահովվման դեպքում նիստերը համարվում են չկայացած»:
Վարման կարգով «Ծառուկյան» դաշինքի պատգամավոր Վահե Էնֆիաջյանն ասաց. «Երկրում աննախադեպ վիճակ է և «Ծառուկյան» խմբակցությունը հայտարարում քաղաքական բոյկոտ և այս քառօրյա աշխատանքներին չի մասնակցելու»:

Политика 10:49 02/05/2018 Армения
Заседание Национального Собрания Армении сегодня, 2 мая, не состоялось из-за отсутствия кворума. Зарегистрировались 27 депутатов.
Как напомнил председатель НС Армении Ара Баблоян, в соответствии с ч. 4 ст. 51 конституционного закона РА «Регламент Национального Собрания», если число зарегистрированных депутатов недостаточно для кворума, то регистрация продолжается до обеспечения кворума, но не более четырех часов. В случае, если кворум заседания в указанный срок не обеспечивается, то заседания данного дня  очередных заседаний, внеочередных заседаний или внеочередной сессии, а также специальное заседание считаются несостоявшимися.
Депутат от фракции «Царукян» Ваге Энфиаджян в свою очередь указал: «В стране сложилась беспрецедентная ситуация, фракция «Царукян» объявляет политический бойкот и не будет участвовать в заседаниях».