Կրթություն, գիտություն 16:07 03/05/2018 Հայաստան
Առարկայական ծրագրերի և չափորոշիչների պահանջների կատարումն ապահովելու նպատակով ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը դիմում է ուսումնական հաստատությունների տնօրեններին՝ ձեռնարկել համապատասխան միջոցներ՝ մինչև ուսումնական տարվա ավարտը բաց թողնված դասաժամերը լրացնելու համար:
«Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ համաձայն «Հանրակրթական հիմնական ընդհանուր պետական ծրագրեր իրականացնող հանրակրթական ուսումնական հաստատությունների 2017-2018 ուսումնական տարվա օրինակելի ուսումնական պլանների»` ուսումնական պարապմունքներն ավարտվում են 2018թ. մայիսի 25-ին` 5-օրյա աշխատանքային շաբաթվա և մայիսի 26-ին՝ 6-օրյա աշխատանքային շաբաթվա դեպքում»,-ասված է ԿԳՆ տարածած հայտարարության մեջ:

Образование 18:05 03/05/2018 Армения
С целью обеспечения исполнения учебных программ и требований образовательных стандартов Министерство образования и науки Армении обращается к директорам учебных заведений с требованием предпринять соответствующие меры, чтобы к концу учебного года все пропущенные в ходе недавних митингов занятия были восполнены.
«В то же время сообщаем, что учебные занятия заканчиваются 25 мая 2018 года в случае с 5-дневной рабочей недели и 26 мая – в случае 6-дневной рабочей неделей», – говорится в заявлении министерства.
Отметим, акции массового гражданского неповиновения, в том числе затронувшие школы и вузы забастовки, продолжались в Армении свыше 2 недель.