Օրվա մամուլ 09:39 08/05/2018 Հայաստան
«Փաստ» թերթը գրել է. «Կիրակի երեկոյան, մեր աղբյուրների հավաստմամբ, Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Գեորգի Կուտոյանը, ԱԱԾ ընդունելությունների տանը (Մոնումենտ, Բաբայան փողոց) հրաժեշտի ֆուրշետ է կազմակերպել ԱԱԾ կենտրոնական ապարատի աշխատակիցների համար: Նա շնորհակալություն է հայտնել համատեղ աշխատանքի համար, շնորհակալագրեր և նվերներ է հանձնել որոշ պաշտոնյաների և հայտարարել, որ հրաժեշտ է տալիս պաշտոնին: Կուտոյանի հրաժարականի մասին առայժմ պաշտոնապես չեն հայտարարում:  Այս նյութը երեկ տեղադրվել էր մեր թերթի՝ Past.am կայքում:
ԱԱԾ մամուլի կենտրոնի պետ Սամսոն Գալստյանը, հերքելով լուրը, նշել էր. «Հրապարակված տեղեկությունն ընդհանրապես չի համապատասխանում իրականությանը: ԱԱԾ տնօրենին նշանակում և ազատում է ՀՀ վարչապետը»:
Հարգելի ԱԱԾ,  մենք չէինք գրել, թե Կուտոյանը ազատման դիմում է տվել, գրել ենք, որ հրաժեշտի միջոցառում է անցկացրել, իսկ դիմումը կարող է գրել վաղը, մյուս օրը, երեք օր անց... կամ՝ չգրել,  նայած Ազգային ժողովում ինչ որոշում կկայացվի»։

Пресса дня 11:18 08/05/2018 Армения
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что в воскресенье вечером директор Службы национальной безопасности Георгий Кутоян организовал в доме приемов СНБ (на Монументе, ул. Бабаяна) прощальный фуршет для сотрудников центрального аппарата, вручил благодарственные грамоты и подарки некоторым должностным лицам и заявил, что уходит с должности. Об отставке Кутояна пока не объявляется официально. Этот материал вчера был опубликован на сайте нашей газеты Past.am.
Начальник пресс-центра СНБ Самсон Галстян, опровергая информацию, отметил: «Опубликованные сведения абсолютно не соответствуют действительности. Начальника СНБ назначает и освобождает премьер-министр Армении».
«Уважаемая СНБ, мы не писали, что Кутоян представил заявление об отставке, а писали, что провел прощальное мероприятие, а заявление может написать завтра, послезавтра, через три дня… или вообще не написать, в зависимости от того, какое решение будет принято в Национальном Собрании», - пишет издание.