Հասարակություն 11:00 08/05/2018 Հայաստան
«Հայաստանի Անմահ գունդ» հայրենասիրական հասարակական կազմակերպությունը՝  ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ համատեղ, մեր փառահեղ հաղթանակների օրվա` եռատոնի խորհուրդն և դրա վերաբերյալ հիշողությունները սերունդներին փոխանցելու նպատակով  ս.թ. մայիսի 9-ին Երևանում անցկացնելու է «Անմահ գունդ» խորագրով քայլերթ:
Կազմակերպիչների փոխանցմամբ, ակցիան մեկնարկելու է մայիսի 9-ին՝ ժամը 13:00-ին, Երևանի «Ազատության» հրապարակից: Քայլերթի մասնակիցներն, ինչպես նախորդ տարի, իրենց հետ տանելու են Հայրենական Մեծ պատերազմի, Արցախյան ազատամարտի և ապրիլյան քառօրյա պատերազմի հերոսների նկարները:
Քայլերթին մասնակցելու են ՀՀ և Արցախի ուսումնական հաստատությունների աշակերտներ և ուսանողներ, ՀՀ-ում ԱՊՀ երկրների դիվանագիտական ներկայացուցիչներ, Հայ Առաքելական եկեղեցու հոգևոր այրեր, Հայրենական Մեծ պատերազմի մասնակից Հայաստանում բնակվող վետերաններ և այլոք:
Ակցիայի նպատակն է՝ պահպանել  յուրաքանչյուր ընտանիքում Հայրենական Մեծ պատերազմի, Արցախյան ազատամարտի և ապրիլյան քառօրյա պատերազմի հերոսների մասին հիշողությունը:
Ակցիան կմեկնարկի Ազատության հրապարակից ժամը 13:00-ին, որից հետո քայլերթը կանցնի Մաշտոցի պողոտայով, Ամիրյան փողոցով դեպի Հանրապետության հրապարակ, այնուհետև՝ Նալբանդյան փողոցով դեպի Թումանյան փողոց և կավարտվի «Մոսկվա» կինոթատրոնին հարող Շառլ Ազնավուրի անվան հրապարակում:

Общество 11:00 08/05/2018 Армения
В Армении 9 мая отмечается тройной праздник: День Победы в Великой Отечественной войне, День освобождения города Шуши и День формирования Армии обороны Республики Арцах. Поэтому для армян проведение акции «Бессмертный полк» именно в этот день особенно важно, отмечают в ОО «Бессмертный Полк Армении».
Организаторами акции являются Патриотическая Общественная Организация «Бессмертный полк Армении» и министерство обороны РА.
В акции примут участие ветераны Великой Отечественной войны, министерство Обороны РА, дипломатические представительства стран СНГ в Республике Армения,  духовенство ААЦ, представители общественных организаций, Молодежное правительство РА, студенты и школьники Республики Армения и Республики Арцах.
Отмечается также, что шествие «Бессмертный полк» пройдет в Армении уже в третий раз.  В 2017 году в шествии приняли участие более  3,5  тысяч человек, что в несколько раз больше чем в 2016 году.