Հասարակություն 14:17 10/05/2018 Հայաստան
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Էյջի Տագուչիին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: Այս մասին տեղեկացնում են նախագահի աշխատակազմից:
Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Տագուչիին՝ որպես Ճապոնիայի առաջին ռեզիդենտ դեսպանի, պաշտոնավարման ժամանակահատվածում հայ-ճապոնական հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված նրա ներդրման և արդյունավետ գործունեության համար:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել մշակութային կապերի ակտիվացման և բարձրագույն ու ճշգրիտ տեխնոլոգիաների ոլորտներում համագործակցության զարգացման վերաբեյալ:

Президент Армении Армен Саркисян попрощался с послом Японии
Президент Армении Армен Саркисян сегодня, 10 мая, принял посла Японии в РА Эйджи Тагучи – по случаю завершения его дипломатической миссии в республике. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Президент поблагодарил посла за его вклад в развитие армяно-японских отношений во время его пребывания на посту первого посла-резидента Японии и за эффективную деятельность.
Собеседники обменялись мнениями об активизации культурных связей и развитии сотрудничества в сферах высоких технологий.