Հասարակություն 14:17 10/05/2018 Հայաստան
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Էյջի Տագուչիին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: Այս մասին տեղեկացնում են նախագահի աշխատակազմից:
Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Տագուչիին՝ որպես Ճապոնիայի առաջին ռեզիդենտ դեսպանի, պաշտոնավարման ժամանակահատվածում հայ-ճապոնական հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված նրա ներդրման և արդյունավետ գործունեության համար:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել մշակութային կապերի ակտիվացման և բարձրագույն ու ճշգրիտ տեխնոլոգիաների ոլորտներում համագործակցության զարգացման վերաբեյալ:

Society 14:31 10/05/2018 Armenia
President Armen Sarkissian of Armenia received today the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Japan to the Republic of Armenia, Mr. Eiji Taguchi who is concluding his diplomatic mission in the country.
The Armenian leader thanked Ambassador Taguchi – the first resident Ambassador of Japan – for his contribution to the development of the Armenian-Japanese relations and efficient work during his tenure, the presidential press office reported.
The officials exchanged views on the deepening of cultural ties and enhanced cooperation in the areas of high and precise technologies.