«Ժողովուրդ». Գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը շուտով վայր չի դնի իր լիազորությունները
«Ժողովուրդ» թերթը գրել է. «Մեր տեղեկություններով` մոտ 10 օր առաջ, մինչ Նիկոլ Փաշինյանի վարչապետ ընտրվելը, ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը իր մոտ է հավաքել ՀՀ գլխավոր դատախազության աշխատակիցներին, խոսել կատարած և չկատարած աշխատանքների մասին, շնորհակալություն հայտնել շուրջ 1,5 տարվա համագործակցության համար: Ըստ էության այս քայլով Արթուր Դավթյանը հրաժեշտ է տվել իր աշխատակիցներին՝ հասկացնելով, որ ինքը որոշ ժամանակ անց վայր է դնելու լիազորությունները:
Փորձեցինք տեղեկությունը պարզել ՀՀ գլխավոր դատախազությունից, սակայն ի պատասխան մեր տեղեկության` ՀՀ դատախազության աշխատակազմի հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանը հայտնեց, որ ապատեղեկատվություն է: Հիշեցնենք, որ Դավթյանն ԱԺ որոշմամբ ՀՀ գլխավոր դատախազ է նշանակվել 2016թ. սեպտեմբերին՝ 6 տարի ժամկետով»:

Пресса дня 11:16 10/05/2018 Армения
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что примерно 10 дней назад, до избрания Никола Пашиняна премьер-министром, генеральный прокурор Артур Давтян собрал у себя сотрудников Генпрокуратуры, говорил о выполненной и невыполненной работе, поблагодарил за сотрудничество в течение около 1,5 лет.
По сути, Артур Давтян, этим шагом попрощался со своими сотрудниками, дав понять, что через некоторое время сложит свои полномочия.
Издание попыталось уточнить эти сведения в генеральной прокуратуре Армении, однако в ответ начальник отдела по связям с общественностью аппарата прокуратуры Аревик Хачатрян сообщила, что это дезинформация.
Напомним, Артур Давтян был назначен решением парламента генеральным прокурором Армении в сентябре 2016 года сроком на шесть лет.