Քաղաքական 12:55 11/05/2018 Հայաստան
Եվս մեկ լիակատար ձախողում սպասվում է Ադրբեջանի գործող նախագին: Այս մասին Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը՝ արձագանքելով  Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ Հեյդար Ալիևի 95-ամյակին նվիրված արարողության ժամանակ արած  հայտարարությունը:
Նա մասնավորապես ասել է, որ ադրբեջանական ժողովուրդն ու պետությունը երբեք թույլ չեն տա հայկական երկրորդ պետության ստեղծումը, «Ադրբեջանի դրոշը պետք է ծածանվի բոլոր օկուպացված տարածքներում՝ այդ թվում Շուշիում ու Ստեփանակերտում»:
«Խորհրդանշական է, այդ հայտարարությունն արվում է մի մարդու նվիրված միջոցառման ժամանակ, որը մտածում էր նույն կերպ, սակայն կատարյալ ֆիասկո ունեցավ: Նույն ճակատագիրը սպասում է նաև նրա որդուն: Հայրը բավարար կերպով խելացի գտնվեց, հրադադար խնդրեց: Ադրբեջանի ժողովուրդը կարող է հույս ունենալ, որ խելացի լինելը փոխանցվում է ժառանգաբար»,-գրել է Տիգրան Բալայանը:

Politics 14:10 11/05/2018 Armenia
The current Azerbaijani president is doomed to another complete failure, Tigran Balayan, a spokesman of Armenia’s Foreign Ministry, said in a post on Twitter, commenting on the recent statement made by Ilham Aliyev at the ceremony marking Heydar Aliyev's 95th birth anniversary.
In his address at the event, Aliyev said in particular that the Azerbaijani people and state “will never allow the creation of a second Armenian state.” “The Azerbaijani flag will be raised in all the occupied territories, including Shushi and Stepanakert,” he said.
“It is symbolic that this statement is made at an event dedicated to a person who thought in the same way, but suffered a total fiasco. The same destiny is facing his son. The father acted smart enough to ask for a ceasefire. The Azerbaijani people can hope that intelligence can be inherited,” Balayan concluded.