Իրավունք 14:19 14/05/2018 Հայաստան
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու պարտադիր ժամկետային զինծառայող, սերժանտ Շամխալ Պետրոսյանի վիրավորում ստանալու հանգամանքները: Այս մասին հայտնում են քննչական կոմիտեից:
Մայիսի 13-ին՝ ժամը 22:35-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի արձակած կրակոցների հետևանքով որովայնի շրջանում հրազենային գնդակային միջանցիկ վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, սերժանտ Շամխալ Սեյրանի Պետրոսյանը: Շ.Պետրոսյանը տեղափոխվել է զինհոսպիտալ, որտեղ վիրահատվել է: Նրա վիճակը գնահատվում է ծանր:
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով երկու կամ ավելի անձանց սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ:

Право 14:46 14/05/2018 Армения
В 3-м гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении проводится расследование для установления обстоятельств ранения армянского военнослужащего срочной службы, сержанта Шамхала Петросяна. Об этом сообщает пресс-служба СК РА.
«13 мая 2018 года, около 12:35, в результате произведенных ВС Азербайджана выстрелов в направлении боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части сквозное огнестрельное пулевое ранение в области брюшной полости получил военнослужащий срочной службы, сержант Шамхал Сейранович Петросян.
Ш. Петросян был доставлен в военный госпиталь, где его прооперировали. Его состояние оценивается как тяжелое», – говорится в сообщении.
Отмечается также, что возбуждено уголовное дело по факту покушения на убийство по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма.