Աշոտյանը Փաշինյանի պատվիրակության կազմում կմեկնի Վրաստան
ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը վարչապետի պատվիրակության կազմում կմեկնի հարևան Վրաստան:
«Վարչապետի որոշմամբ և իմ համաձայնությամբ ընդգրկվել եմ հայկական պատվիրակության կազմում, որը մեկնում է Թբիլիսի, մասնակցելու մայիսի 30֊31 վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնական այցին Վրաստան։
Ինչպես բազմիցս նշել եմ, պատրաստ եմ տարիների ընթացքում կուտակած գիտելիքներով և փորձով ծառայել Հայաստանի Հանրապետությանը, մեր ժողովուրդին, մեր միասնական ազգային և պետական շահերին։
Արտերկրում խորհրդարանական դիվանագիտության շրջանակներում համատեղ աշխատանքը երբեք չի կաշկանդելու ինձ ներքաղաքական զարգացումների վերաբերյալ իմ քաղաքական տեսակետները հայտնելուց»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է հանրապետական գործիչը:

Политика 11:19 30/05/2018 Армения
Председатель Постоянной комиссии Национального Собрания Армении по внешним связям Армен Ашотян в составе возглавляемой премьер-министром РА Николом  Пашиняном делегации отправится в Грузию.
«По решению премьер-министра Армении и с моего согласия меня включили в состав армянской делегации, которая отправится в Тбилиси в рамках официального визита Никола Пашиняна в Грузию 30-31 мая.
Как многократно отмечал, готов накопленными на протяжении многих лет знаниями и опытом служить Республике Армения, нашему народу, нашим единым национальным и государственным интересам.
Совместная работа в рамках парламентской дипломатии за рубежом никогда не будет сковывать меня в выражении своих политических взглядов относительно внутриполитических событий», – написал Ашотян на странице в соцсети Facebook.