Տնտեսություն 16:51 31/05/2018 Հայաստան
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Արթուր Գրիգորյանը և Միացիալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթը այսօր հանդիպմանը քննարկել են երկկողմ համագործակցության ընդլայնման հնարավորություններն ու հեռանկարները, մասնավորապես՝ վերականգնվող էներգետիկայի բնագավառում:
Նախարարության  տեղեկատվության և հասարակայնության  հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ դեսպան Ֆարնուորթին նախարար Գրիգորյանին տեղեկացրել է, որ հունիսի 6 -ին Հայաստան կժամանի բրիտանացի գործարարների մի խումբ, որը հետաքրքրված  է  էներգետիկայի բնագավառում ներդրումային ծրագրերի մասնակցության հնարավորություններով:
Կողմերն անդրադարձել են նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ հարցերի և փոխշահավետ համագործակցությունն ընդլայնելու պատրաստակամություն հայտնել:

Economy 18:07 31/05/2018 Armenia
Armenia's Minister of Energy Infrastructures and Natural Resources Artur Grigoryan met today UK Ambassador to Armenia Ms Judith Farnworth to discuss the prospects of expanding bilateral cooperation especially in the renewable energy sector.
The UK envoy informed the Armenian minister that a group of British businessmen interested in investment projects in the energy sphere are to arrive in Armenia on 6 June, the ministry said in a statement.
The officials also touched upon other issues of bilateral interest, expressing readiness to expand mutually beneficial cooperation.