Հասարակություն 20:21 31/05/2018 Հայաստան
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 30-ից 31-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 31 դեպք։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 12, անձնական ունեցվածքի գողության 6, խարդախության, յուրացման կամ վատնման և պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահելու 3-ական, խուլիգանության ու պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության 2-ական դեպք։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 5 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 3, բնակարանային գողության և խարդախության 1-ական դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 10 պատահար, ինչի հետևանքով 13 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Право 20:15 31/05/2018 Армения
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период с 30 по 31 мая сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыт 31 случай преступлений.
В частности, 12 случаев причинения телесных повреждений, 6 случаев кражи личного имущества, по 3 случая мошенничества, присвоения или растраты, злоупотребления должностными полномочиями, по 2 случая хулиганства и служебного подлога или служебной халатности.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 3 случая кражи личного имущества, по 1 случаю квартирной кражи и мошенничества, зарегистрировано 5 случаев добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 10 ДТП: 13 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.