Հասարակություն 10:31 31/05/2018 Հայաստան
ՀՀ կառավարության հունիսի 1-ի նիստի օրակարգում ընդգրկված են մի քանի մարզպետների պաշտոնից ազատելու և մի քանիսին նշանակելու մասին որոշման նախագծերը:
Համաձայն e-gov.am կայքում հրապարակված նախագծերի՝ պաշտոններից կազատվեն Արարատի մարզպետ Արամայիս Գրիգորյանը, Կոտայքի մարզպետ Կարապետ Գուլոյանը, Վայոց ձորի մարզպետ Հարություն Սարգսյանը, Տավուշի մարզպետ Հովիկ Աբովյանը, Լոռու մարզպետ Արթուր Նալբանդյանը, Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Բոթոյանը։
Կառավարության որոշումներով, Արագածոտնի մարզպետ կրկին կնշանակվի Աշոտ Սիմոնյանը,  Արարատի մարզի Նոր կյանք համայնքի ղեկավար, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ Գարիկ Սարգսյանը կնշանակվի Արարատի մարզպետ, Կոտայքի մարզպետ կնշանակվի Ռոմանոս Պետրոսյանը, Տավուշի մարզպետ՝ Վահե Ղալումյանը, Շիրակի մարզպետ՝ Կարեն Սարուխանյանը, Գեղարքունիքի մարզպետ՝ Իշխան Սաղաթելյանը։

Политика 10:52 31/05/2018 Армения
В повестку дня предстоящего 1 июня заседания правительства Армении включены проекты решений об освобождении и назначении ряда губернаторов.
Как сообщается на сайте e-gov.am, от занимаемых должностей будут освобождены губернатор Араратской области Арамаис Григорян, губернатор Котайкской области Карапет Гулоян, губернатор Вайоцдзорской области Арутюн Саркисян, губернатор Тавушской области  Овик Абовян, губернатор Лорийской области Артур Налбандян, губернатор  Гегаркуникской области  Карен Ботоян.
В соответствии с опубликованными проектами решения правительства, губернатором Арагацотнской области будет переназначен Ашот Симонян, новым губернатором Араратской области станет руководитель общины Нор кянк, член партии «Гражданский договор» Гарик Саркисян, губернатором Котайкской области будет назначен Романос Петросян, Тавушской области – Ваге Галумян, Ширакской области – Карен Саруханян, Гегаркуникской области – Ишхан Сагателян.