Փաշինյան-Ալիև հանդիպում Մոսկվայում նախատեսված չէ. Արման Եղոյան
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպում Մոսկվայում նախատեսված չէ։ Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում այս մասին հայտարարեց վարչապետի մամուլի քարտուղար Արման Եղոյանը։
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ նախատեսվում է ՀՀ վարչապետի այցը Մոսկվա, ուր վերջինս ներկա կլինի ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության բացման արարողությանը։
Ըստ ռուսական լրատվամիջոցների՝ հունիսի 14-ին ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության բացման արարողությանը ներկա կլինի նաև Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։

Политика 14:31 11/06/2018 Армения
В Москве не запланировано встречи премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева. Об этом сообщил Panorama.am пресс-секретарь премьера Армении Арман Егоян.
Отметим, ранее министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян сообщил журналистам, что премьер-министр РА Никол Пашинян на следующей неделе посетит Москву. Глава МИД Армении не уточнил программу визита премьера.
На следующей неделе в Москве состоится церемония открытия чемпионата мира по футболу, которую намерены посетить ряд мировых лидеров. Согласно российским СМИ, президент Азербайджана Ильхам Алиев поедет на открытие чемпионата мира по футболу в Москве.