Արմեն Սարգսյան. «Թումո»-ն այն փայլուն օրինակն է, թե Հայաստանը որ ուղղությամբ պետք է գնա
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Սիմոնյան կրթական հիմնադրամ»-ի հիմնադիրներ Սեմ եւ Սիլվա Սիմոնյաններին:
Հանրապետության նախագահն ու հյուրերը զրուցել են «Սիմոնյան կրթական հիմնադրամ»-ի գործունեության, իրականացրած ծրագրերի և հետագա անելիքների մասին:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ՝ անդրադարձ է եղել «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի գործունեությանը, ձեռքբերումներին ու հաջողություներին, ինչպես նաև նոր նախաձեռնություններին:
Նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ ոգևորված է կենտրոնի գործունեությամբ, և «Թումո»-ն այն փայլուն օրինակն է, որն անմիջականորեն ցույց է տալիս, թե Հայաստանը որ ուղղությամբ պետք է գնա: Այն նաև լավ օրինակ է, թե ինչպես սփյուռքում մեծ հաջողությունների հասած մեր հայրենակիցները, իրենց գաղափարները, պրոֆեսիոնալիզմը հայրենիքի հետ կիսելով, կարող են ստեղծել հետաքրքիր մի լուծում, որը յուրօրինակ է ամբողջ աշխարհում:

Politics 19:11 11/06/2018 Armenia
President Armen Sarkissian received today the founders of the Simonian Educational Foundation Sam and Silva Simonian, press department at the President’s office reported.
The President of Armenia and guests conversed about the works of the Simonian Educational Foundation, implemented programs and future activities.
They also spoke about the works of the Tumo Center for Creative Technologies, its achievements, success stories and new initiatives.
President Sarkissian said that he was inspired by the activities of the Center, and Tumo represents a brilliant example which reveals the path Armenia should take. It is also a good example of how our compatriots, who have reached success abroad, through sharing their ideas and professionalism with Fatherland, can create inventive solutions which stand out in the world.