Տնտեսություն 15:50 20/06/2018 Հայաստան
Կոնվերս Բանկը, գործարկած ակցիայի շրջանակներում, էապես բարելավել է ավտովարկավորման պայմանները՝ դրանք դարձնելով առավել շահավետ:
«Ակցիայի շրջանակներում Կոնվերս Բանկը բավականին պարզեցրել է  վարկավորման ընթացքը՝ ավտովարկավորումը հասանելի դարձնելով առավել մեծ թվով հաճախորդների: Մասնավորապես, Բանկը հաճախորդներին է առաջարկում մինչև  84 ամիս ժամկետով դրամային վարկեր (տարեկան տոկոսադրույքը՝ սկսած 11%-ից)՝  0-10 տոկոս կանխավճարով: Վարկավորման առավելագույն գումարը 12 մլն ՀՀ դրամն է: Ակցիայի շրջանակներում գրավադրվող գույքի ապահովագրություն չի պահանջվում,  իսկ համապատասխան որոշում կայացվում է մեկ օրում»,-այս մասին հայտնում են Բանկից:
Նշվել է նաև, որ առանջնային շուկայից ավտոմեքենաների ձեռքբերման նպատակով վարկավորման համար տրանսպորտային միջոցի գնահատում ևս չի պահանջվում: Որպես գրավադրման արժեք  հիմք է ընդունվում  ավտոմեքենա իրացնող ընկերությունների կողմից ներկայացված գինը:

Economy 16:07 20/06/2018 Armenia
Within the framework of the launched campaign, Converse Bank has significantly improved the terms of car loans, making them more advantageous, the bank’s press service reports.
“Within the framework of the campaign, Converse Bank has quite simplified the process of lending, making car loans accessible to more customers. Namely, the Bank offers its customers AMD loans with maturity up to 84 months (at the annual interest rate starting from 11%) with 0-10% downpayment. The maximum loan amount is AMD 12 million. Pledged property insurance is not required within the framework of the campaign, and the respective decision is made in one day,” a source at the bank said.
The bank says no vehicle evaluation is required for lending purposes to purchase a car from the primary market. The price of the car at which it is sold by the car vendor company, as presented by the customer, is considered as the collateral value.