Հասարակություն 13:09 23/06/2018 Արցախ
Հունիսի 22-ին Ստեփանակերտ քաղաքի «Ինֆեկցիոն հիվանդանոց» ՓԲԸ-ից հաղորդում է ստացվել ԱՀ ոստիկանության Ստեփանակերտի քաղաքային վարչություն այն մասին, որ հունիսի 21-ին կատաղություն ախտորոշմամբ իրենց մոտ ընդունված Հադրութի շրջանի Մեծ Թաղեր գյուղի բնակչուհի՝ 2014թ. ծնված Ա.Մ-ն հունիսի 22-ին ժամը 12:35-ի սահմաններում մահացել է:
ԱՀ ոստիկանությունից, հայտնում են՝ պարզվել է, որ Ա.Ա-ն մայիսի 28-ին գայլի կծելու հետևանքով ստացել էր վերքեր և հունիսի 22-ին առողջական վիճակը կտրուկ վատթարանալու հետևանքով մահացել:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 19-ին էլ մահացել էր գայլի հարձակումից տուժած 11ամյա երեխան :
Նշենք, որ մայիսի 28-ին Հադրութի շրջանի Մեծ Թաղեր և Տումի  համայնքներում  գայլը հարձակվել  էր  մարդկանց վրա: Արցախի արտակարգ իրավիճակների նախարարության փոխանցմամբ, գայլի հարձակման հետևանքով անչափահասներ՝ 10-ամյա Տ. Խ.-ն, 4-ամյա Ա. Մ.-ը և 11-ամյա Կ. Գ.-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել էին «Արևիկ մանկական բուժմիավորում» ՓԲԸ:

Право 13:30 23/06/2018 В мире
Скончался еще один ребенок, пострадавший 28 мая при нападении волка в Гадрудском районе Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
Из инфекционной больницы Степанакерта в Полицию поступило сообщение о том, что поступившая к ним 21 июня с диагнозом бешенство жительница села Мец Тагер Гадрудского района – А.М. (2014 г.р.) – 22 июня около 12:35 скончалась.
Выяснилось, что девочка 28 мая при нападении волка получила раны, 22 июня состояние ее здоровья резко ухудшилось, и она скончалась.
Напомним, 19 июня в Арцахе скончался пострадавший при нападении волка 11-летний ребенок.
В общинах Мец Тагер и Туми Гадрудского района Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) 28 мая волк напал на жителей. Как сообщил сайт artsakhpress.am, в результате нападения хищника пострадали  трое детей – Т.Х. (10 лет), А.М. (4 года) и К.Г. (11 лет). Дети с телесными повреждениями были доставлены в «Детское медицинское объединение Аревик».