Քաղաքական 16:44 26/06/2018 Հայաստան
Ղարաբաղյան խնդրի կարգավորմանը կարելի է հասնել միայն ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ձևաչափում ընթացող խաղաղ բանակցությունների միջոցով: Այս մասին  թվիթերյան իր միկրոբլոգում հայտարարել է Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
«Ռազմականացումը ու զենքեր ճոճելն իռացիոնալ է, ողորմելի, եթե ոչ աբսուրդ»,-նշել է նա:
Զոհրաբ Մնացականյանն ընդգծել է, որ ներքին լսարանում ու բանակցություններում խոսքի չհամընկնելը չի աշխատում:
«Ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված բանակցություններում անհրաժեշտ է ավելի պատասխանատու ու խելացի կողմ»,-ընդգծել է նա:
Նշենք, որ այսօր զորահանդեսի ժամանակ Ադրբեջանի նախագահ  Իլհամ Ալիևը հայտարարել էր՝ չկա այնպիսի ռազմական ու ռազմավարական օբյեկտ, որն ադրբեջանական բանակը ոչնչացնել չկարողանա:

Politics 18:45 26/06/2018 Armenia
Settlement of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) conflict can be achieved exclusively through peaceful negotiations within the format of OSCE Minsk Group co-chairmanship, Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan said in a tweet.
He calls on Azerbaijan to be “a more responsible and sensible” party to the Artsakh negotiations after the country’s President Ilham Aliyev announced at today’s military parade that “there is no military or strategic object that the Azerbaijani Army is unable to destroy.”
“Warmongering and saber rattling are irrelevant, deplorable if not preposterous,” the Armenian official stressed.
“Inconsistency of language for internal consumption and at negotiations doesn’t work. Need a more responsible and sensible negotiating party across the table,” he twitted.