Հասարակություն 12:48 03/07/2018 Հայաստան
ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել երգչուհի Նադեժդա Սարգսյանի անժամանակ մահվան կապակցությամբ: ԱԺ լրատվության ու հանրության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ,  ուղերձում ասված է.
«Խոր կսկիծով տեղեկացա Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի վաստակավոր գործիչ, սիրված երգչուհի Նադեժդա Սարգսյանի անժամանակ մահվան մասին:
Նադեժդա Սարգսյանը հայ էստրադային երգարվեստի պայծառ դեմքերից էր, ում գեղեցիկ կատարումներին սպասում էինք բոլորս: Նրան ծափահարում էին նաև աշխարհի տասնյակ երկրների բեմերում, ուր այնքան նվիրումով ներկայացնում էր հայ կոմպոզիտորների ստեղծած գործերը:
Նա ապրում էր ոչ միայն մշակութային, այլև հասարակական ակտիվ կյանքով, ընտրվել էր նաև Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր:
Նադեժդա Սարգսյանը մեծ ավանդ ունեցավ նաև Հայաստանում մանկական երգարվեստի զարգացման գործում: Իր հիմնադրած մրցույթների շնորհիվ նա բացահայտեց բազմաթիվ փոքրիկ տաղանդների և իր ձիրքն ու հմտությունները նրանց փոխանցեց Երեւանի մշակույթի պետական քոլեջը ղեկավարելու տարիներին: Ու մեր սիրելի երգչուհուն մենք միշտ կհիշենք ոչ միայն իր գեղեցիկ երգերով, այլև ամեն անգամ նրա սաների նոր հաջողություններով ուրախանալիս:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Նադեժդա Սարգսյանի հարազատներին ու մերձավորներին և կիսում նրանց վիշտը»:

Общество 15:06 03/07/2018 Армения
Председатель Национального Собрания Армении Ара Баблоян выразил соболезнования в связи с кончиной Заслуженного деятеля культуры РА, певицы Надежды Саркисян. Об этом сообщает пресс-служба парламента РА.
«С глубокой скорбью узнал о безвременной кончине Заслуженного деятеля культуры РА,  любимой певицы Надежды Саркисян.
Надежда Саркисян – одна из ярких личностей армянского эстрадного вокального искусства, чьих прекрасных исполнений ждали все. Ей аплодировали также на сценах десятков стран мира, где она с любовью представляла произведения армянских композиторов.
Она жила не только культурой, но и активной общественной жизнью, избиралась депутатом НС РА. Надежда Саркисян внесла большой вклад также в развитие в Армении детского вокального искусства.
Благодаря организованным ею конкурсам она открыла множество детских талантов и передала свои навыки и способности в годы руководства Ереванским государственным колледжем культуры. Нашу любимую певицу мы всегда будем помнить не только ее замечательными песнями, но и каждый раз радуясь новым успехам ее питомцев.
Выражаю глубокое соболезнование родным и близким Надежды Саркисян и разделяю боль утраты», – отметил Ара Баблоян.