Իրավունք 14:19 04/07/2018 Հայաստան
Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը հերքեց այն լուրերը, թե ԱԱԾ-ն խուզարկություն է իրականացրել Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի տանը:
«Չկա նման բան», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԱԾ տնօրենը:
Անդրադառնալով Տարոն Մարգարյանի ունեցվածքի մասին պատմող տեսանյութին, Արթուր Վանեցյանը նշեց, որ «Երևան» հիմնադրամի գործի քննության ընթացքում այդ երևույթներն էլ են ուսումնասիրվում, և եթե կլինեն խախտումներ, ապա, ըստ նրա, գնահատական կտրվի։
Նա նաև ասաց, որ Երևանի քաղաքապետը դեռևս չի հրավիրվել հարցաքննության:
Հարցին, թե հայտնի՞ է  Տարոն Մարգարյանի գտնվելու վայրը, Արթուր Վանեցյանը նշեց. «Միանշանակ Տարոն Մարգարյանը Հայաստանում է, իսկ թե որտեղ է գտնվում, ճիշտն ասած, չգիտեմ»:

Право 14:40 04/07/2018 Армения
Директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении Артур Ванецян сегодня, 4 июля, в беседе с журналистами перед заседанием правительства опроверг муссируемые сведения о проведенном СНБ обыске в доме мэра Еревана Тарона Маргаряна.
«Ничего подобного нет», – сказал глава СНБ РА.
Что касается обнародованного ранее видеоматериала, рассказывающего об имуществе мэра Еревана Тарона Маргаряна, Ванецян подчеркнул: «Одновременно со следствием, связанным с фондом „Ереван”, изучаются и подобные явления. Если выявим нарушения, то дадим и соответствующие оценки».
По словам главы СНБ Армении, Маргаряна пока не вызывали на допрос.
В ответ на замечание о том, что градоначальник мог покинуть Армению, глава СНБ Армении заверил в том, что Маргарян находится в Армении. «Тарон Маргарян однозначно находится в Армении. А вот где конкретно, честно говоря, не знаю», - сказал Артур Ванецян.