Տնտեսություն 20:12 04/07/2018 Հայաստան
ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է առևտրատնտեսական կապերի ամրապնդմամբ, հայկական շուկայում եգիտական կապիտալի ընդլայնմամբ: Այս մասին հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը   Հայաստանում  Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թարեք Իբրահիմ Մուհամմադ Մաաթիի հետ հանդիպմանը:
Կառավարությունից հայտնում են, գործադիրի ղեկավարը շեշտել է, որ կառավարությունը երաշխավորում է օրենքի դաշտում գործունեություն ծավալող յուրաքանչյուր ներդրումային ծրագրի անվտանգությունը և կարևորում արտաքին ներդրումների ծավալների ավելացումը:
Դեսպան Մաաթին անդրադարձել է հայ-եգիպտական բազմադարյա կապերին և համոզմունք հայտնել, որ դրանք կշարունակեն զարգանալ ու ամրապնդվել:

Politics 10:39 05/07/2018 Armenia
The Armenian government is interested in expansion of Egyptian capital in the Armenian market, PM Nikol Pashinyan stated on Wednesday at a a meeting with Ambassador of the Arab Republic of Egypt Tarek Ibrahim Muhammad Maati.
As the government press service reported, Pashinyan stressed that the Armenian government guarantees the safety of any investment project acting within the law and attaches importance to the increase of foreign investments.
The Ambassador, in turn, spoke of centuries-long Armenian- Egyptian ties and expressed confidence they would continue developing and strengthening.