Սպորտ 11:32 05/07/2018 Աշխարհում
Ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան՝ ՖԻՖԱ-ն, դատապարտել է արգենտինացի լեգենդար ֆուտբոլիստ Մարադոնայի վարքագծին ու խոսքերը, ով քննադատել է  աշխարհի առաջնության 1/8 եզրափակիչի Կոլումբիա - Անգլիա հանդիպման ամերիկացի մրցավար Մարկ Գեյգերին։ Այս մասին գրում է Վեստի.ռու կայքը։
Մասնավորապես, Մարադոնան ասել է, որ ՖԻՖԱ-ի դատական կոմիտեի ղեկավարը պետք է կոլումբիացիներից ներողություն խնդրի այդ խաղում Մարկ Գեյգերին գլխավոր մրցավար նշանակելու համար՝ նշելով, որ «տեսա մեծագույն կողոպոտ»։
«ՖԻՖԱ-ն շատ է ցավում կարդալ  նման հայտարարություններ մարդուց, ով գրել է մեր խաղերի պատմությունը»,- նշված է ՖԻՖԱ-ի հայտարարության մեջ։
ՖԻՖԱ-ն նշում է, որ Մարադոնայի «ակնարկները»  «լիովին անտեղի» են  և «կտրուկ դատապարտում» են  նրա վարքագիծը։

Спорт 11:47 05/07/2018 В мире
Международная федерация футбола (ФИФА) осудила поведение и слова великого аргентинца Диего Марадоны, который подверг резкой критике работу главного арбитра четвертьфинального матча чемпионата мира между сборными Англии и Колумбии –американца Марка Гейгера. Об этом пишет «Вести.Ру».
В частности, Марадона заявил, что глава судейского комитета ФИФА Пьерлуиджи Коллина должен извиниться перед колумбийцами за назначение Гейгера на этот матч, отметив, что «увидел величайшую кражу».
«ФИФА очень жаль читать такие заявления от человека, который написал историю нашей игры», – говорится в заявлении ФИФА, которое цитирует РИА Новости.