Քաղաքական 20:16 11/07/2018 Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում հուլիսի 11-ին հանդիպեց Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ։
Ինչպես Բրյուսելից հաղորդել է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, հանդիպման սկզբում Ֆրանսիայի նախագահն իր գոհունակությունը հայտնեց Փաշինյանի հետ հանդիպման առնչությամբ և նշեց, որ առաջիկայում կհանդիպեն արդեն Երևանում Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովին, որը կարևոր իրադարձություն է ֆրանկոֆոն բոլոր պետությունների համար:
Վարչապետ Փաշինյանն էլ իր հերթին շնորհավորեց Էմանուել Մակրոնին Ֆրանսիայի ֆուտբոլի հավաքականի հաղթանակի կապակցությամբ, որն անցել է Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության եզրափակիչ փուլ:
Երկու երկրների ղեկավարների հանդիպմանը հայկական կողմից մասնակցում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը, Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը, վարչապետի խորհրդական Արսեն Խառատյանը։

Politics 21:34 11/07/2018
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan held his first meeting on Wednesday with French President Emmanuel Macron in Brussels in the scope of the NATO Summit
As Armenpress agency reported, the French president expressed satisfaction with the meeting and stressed that in the upcoming future another meeting will be held in Yerevan within the scope of the 2018 La Francophonie Summit, which is important for all member states of the organization.
PM Pashinyan, in turn, congratulated Macron on the occasion of the qualification of the French national team to the World Cup final. The meeting was attended by Armenian FM Zohrab Mnatsakanyan, Ambassador of Armenia to France Hasmik Tolmajyan.