Օրվա մամուլ 09:25 11/07/2018 Հայաստան
«Ոչ մի բան չի կատարվում։ Ժամանակ առ ժամանակ բժիշկների հետ ենք շփվում։ Այսինքն՝ հիմնականում առողջական խնդիրներով ենք զբաղված»,- «Ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասել է Մանվել Գրիգորյանի փաստաբան Արսեն Մկրտչյանը՝ անդրադառնալով Գրիգորյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործին։
Օրաթերթը գրում է, որ գեներալ Մանվելի փաստաբանները դիմել էին խափանման միջոցի փոփոխության համար, սակայն Վերաքննիչ դատարանը ևս մերժել էր փոփոխել Գրիգորյանի խափանման միջոցը։ Փաստաբանը, սակայն, պնդել է, որ Գրիգորյանի առողջական վիճակը անհամատեղելի է կալանքի հետ։
«Դա ես չեմ ասում միայն։ Դա կարող է ասել ցանկացած ուղեղ ունեցող բանական մարդ։ Մանվել Գրիգորյանը մի շարք անհամատեղելի հիվանդություններով կալանքի տակ է գտնվում, իսկ մի շարք անձինք, լինելով լիովին առողջ, ազատության մեջ են։ Սա նշանակում է, որ Մանվել Գրիգորյանի հանդեպ կա ոչ արդար մոտեցում, տարբերակված մոտեցում»,- թերթի հետ զրույցում ասել է  պաշտպանը՝ հավելելով, որ օր օրի Մանվել Գրիգորյանի վիճակն ավելի է վատանում, կալանավայրում կազմակերպված բուժումները բավարար չեն, և հնարավոր չէ կալանավայրում նրան անհրաժեշտ բուժում տալ»։

Пресса дня 12:01 11/07/2018 Армения
«Ничего не происходит. Время от времени общаемся с врачами. То есть, в основном заняты проблемами здоровья», - заявил в беседе с корреспондентом издания адвокат Манвела Григоряна Арсен Мкртчян, касаясь возбужденного против Манвела Григоряна уголовного дела.
Отметим, что адвокат Манвела Григоряна обратился в суд с ходатайством об изменении меры наказания в отношении Манвела Григоряна, однако Апелляционный суд отклонил ходатайство, отказавшись изменить меру пресечения Манвелу Григорянуа. Адвокат, однако, утверждает, что состояние Григоряна несовместимо с содержанием под стражей.
«Об этом говорю не только я. Это может сказать любой имеющий мозги разумный человек. Манвел Григорян, имея ряд несовместимых  болезней, содержится под стражей, а некоторые лица, будучи полностью здоровыми, находятся на свободе. Это значит, что к Манвелу Григоряну проявляют предвзятое отношение, селективный подход», - заявил адвокат, добавив, что состояние Манвела Григоряна ухудшается все больше, организованное в месте содержания под стражей лечение недостаточно и оказать ему необходимое лечение там невозможно.