Օրվա մամուլ 09:48 12/07/2018 Հայաստան
«Ժամանակ» թերթը նշում է. «ՊԵԿ-ում խայտառակ նշանակումները շարունակվում են: Նոր սկանդալի կենտրոնում հայտնվել է ՊԵԿ նախագահի նորանշանակ տեղակալ Արա Գաբրիելյանը, որը, պարզվում է, ոչ վաղ անցյալում ԱՄՆ-ում դատապարտվել է GPS-ի միջոցով 35-ամյա նախկին ընկերուհուն հետապնդելու համար։
Մեր տեղեկություններով՝ Արա Գաբրիելյանը մինչ դատապարտվելը ԱՄՆ-ում, որտեղ իր կեցությունը երկարաձգել է կեղծ փաստաթղթերի հիման վրա, տարիներ շարունակ հայկական տարբեր հեռուստաընկերություններում աշխատել է որպես մոնտաժող։ Նա մտերիմ հարաբերությունների մեջ է պրոդյուսեր Հրաչ Քեշիշյանի հետ։ Վերջինիս՝ ԱՄՆ-ում աշխատած տարիներին Արա Գաբրիելյանը նրա մոտ է աշխատել, օգնել մոնտաժային աշխատանքով։
Գաբրիելյանը Հայաստան է վերադարձել 2015-ին և սկսել աշխատել ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանին պատկանող «Յուքոմ» ընկերությունում՝ որպես անվտանգության պետ։ Դրանից հետո աշխատել է կրկին Գագիկ Խաչատրյանին պատկանող բուքմեյքերական մի կազմակերպությունում։ Նա պետական ապարատում աշխատելու փորձ չունի, ոչ էլ մասնագետ է այն ոլորտի, որի կուրացիան իրականացնում է»։

Пресса дня 11:42 12/07/2018 Армения
Газета «Жаманак» пишет, что в Комитете государственных доходов (КГД) Армении продолжаются скандальные назначения. В центре нового скандала оказался новоназначенный заместитель председателя КГД Ара Габриелян, который, как выясняется, в недавнем прошлом был осужден в США за преследование 35-летней бывшей подруги с помощью GPS.
По сведениям издания, Ара Габриелян до осуждения в США, где продлил свое пребывание на основании ложных документов, работал на протяжении лет в различных телекомпаниях как монтажер. Он состоит в близких отношениях с продюсером Грачья Кешишяном и когда тот находился в США, Ара Габриелян работал у него и помогал с монтажными работами.
«Габриелян вернулся в Армению в 2015 году и начал работать в принадлежащей бывшему председателю КГД Гагику Хачатряну компании «Юком» как начальник безопасности. После этого опять работал в принадлежащей Гагику Хачатряну букмекерской организации. У него нет опыта работы в государственном аппарате и он не является специалистом сферы, которую курирует», - пишет газета.