Հասարակություն 20:00 14/07/2018 Հայաստան
ԱԻՆ-ը հայտարարում է՝ այսօր ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինդեքսը կանխատեսվում է 6, որի դեպքում խորհուրդ է տրվում ժամը 11:00-ից 15:00-ն ընկած ժամանակահատվածում խուսափել արեգակի ուղիղ ճառագայթներից:
Ըստ կանխատեսումների, հանրապետության տարածքում հուլիսի 14-16-ը հյուսիսային շրջաններում, 17-ին շրջանների զգալի մասում, 18-ին առանձին շրջաններում կեսօրից հետո սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է նաև կարկուտ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան` 3-8 մ/վ, առանձին շրջաններում քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանն հուլիսի 14-17-ն աստիճանաբար կնվազի 6-8 աստիճանով:
Երևան քաղաքում հուլիսի 14-16-ը, 18-ի երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է, 17-ին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ: Այսօր ցերեկը կգրանցվի +38 աստիճան տաքություն, հաջորդ օրերին՝ +34-+33:

Society 19:21 14/07/2018 Armenia
Rain and thunderstorm is predicted in separate regions in Armenia on July 15 and 19, on 16-18 in most regions after night and the daytime. In separate spots hail is possible, Hydromet meteorological service of Armenia's ministry of emergency situations reported.
South-west wind speed is 3-8 m/s, in separate regions wind speed may reach up to 15-20 m/s. On July 14-17 the air temperature will gradually decrease by 5-7, on 18-19 will increase by 3-4 degrees.
In capital Yerevan in the evening times on July 14, at night 15 and 19 then in different spots of the city possibility of precipitation is predicted, after night and the daytime on 16-18 rain and thunderstorm is predicted. Wind speed may reach up to 15-20 m/s.