Օրվա մամուլ 09:47 26/07/2018 Հայաստան
«Ժամանակ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության հուլիսի 24-ին տեղի ունեցած նիստում ինքնաառաջադրվեցին քաղաքապետի չորս թեկնածուներ:
Մեր տեղեկություններով` թեկնածուներից երկուսը` ԱԺ պատգամավոր Ալեն Սիմոնյանն ու դերասան Հայկ Մարությանը` Կարգին Հայկոն, բավական թեժ բանավիճել են: Ալեն Սիմոնյանին զայրացրել է այն հանգամանքը, որ իր ընկեր Հայկ Մարությանը քաղաքապետ դառնալու հավակնություններ ունի և առանց հաշվի առնելու ընկերական հարաբերությունները` կանգնել է իր ճանապարհին:
Ստեղծված իրավիճակն ինքնին հունից հանել է ՔՊ վարչության մի քանի անդամի, և տևական ժամանակ քաղաքապետի թեկնածուի շուրջ վեճը թեժ ընթացք է ունեցել»։

«Жаманак»: Выборы в Совет старейшин Еревана спровоцировали спор в партии «Гражданский договор»
Газета «Жаманак» пишет, что на состоявшемся 24-го июля заседании правления партии «Гражданский договор» на пост мэра в порядке самовыдвижения выдвинули свои кандидатуры четыре кандидата.
По сведениям издания, между двумя кандидатами – депутатом парламента Аленом Симоняном и актером Айком Марутяном (Каргин Айко), произошел довольно бурный спор. Алена Симоняна возмутило то обстоятельство, что его друг Айк Марутян претендует на пост мэра и, невзирая на дружеские отношения, встал у него на пути.
«Создавшаяся ситуация естественно вывела из себя нескольких членов правления партии «Гражданский договор», и спор вокруг кандидатуры мэра продолжался длительное время», - пишет газета.