Օրվա մամուլ 09:44 27/07/2018 Հայաստան
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Օրերս պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանը հայտարարել էր, թե գողության դեպք են բացահայտել Բարձրավոլտ էլեկտրական ցանցեր ընկերությունում. գողացել էին մեծ արժողության տրանսֆորմատոր: Այս մասին նյութերն էլ վերահսկողական ծառայությունը փոխանցել է ՀՀ գլխավոր դատախազությանը:
«Ժողովուրդ» օրաթերթին մանրամասներ են հայտնի դարձել այդ դեպքից. ԲԷՑ-ից «անհետացած» տրանսֆորմատորն իրականում որպես մետաղաջարդոն վաճառվել է մետաղների բիզնեսով զբաղվող «Միմկետալ» ընկերությանը մոտ 200 հազար դրամով: Մինչդեռ, տրանսֆորմատորի իրական արժեքը մոտ 400 մլն դրամ է եղել: «Միկմետալ» ընկերությունը, որը տրանսֆորմատորը գնել է որպես մետաղաջարդոն, հետագայում այն օգտագործել է արդեն որպես սարք: «Միկմետալ» ընկերությունից հերքեցին տրանսֆորմատոր գնելու լուրը: Իսկ պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավար Դավիթ Սանասարյանն ասել է, որ գործից մանրամասներ չի կարող հայտնել, բայց և չի հերքել մեր պատմածը»:

Пресса дня 11:14 27/07/2018 Армения
Газета «Жоховурд» пишет, что несколько недель назад начальник Государственной контрольной службы Давид Санасарян заявил, что выявлен случай кражи в компании «Высоковольтные электрические сети: украден трансформатор, который стоит миллионы. Материалы об этом переданы контрольной службой в генеральную прокуратуру.
Изданию стали известны подробности об этом случае.
«Исчезнувший из ЗАО «Высоковольтные электрические сети» трансформатор в действительности был продан занимающимся бизнесом металлов компании «Микметал» примерно за 200 тысяч драмов. Причем реальная цена трансформатора составляла примерно 400 млн. драмов. Компания «Микметал», которая купила трансформатор в качестве металлолома, в дальнейшем уже использовала его как оборудование. В компании «Микметал» опровергли сведения о покупке трансформатора. А начальник Государственной контрольной службы Давид Санасарян заявил, что не может сообщить подробности дела, но и не опроверг наши сведения», - пишет газета.