Քաղաքական 17:07 28/07/2018 Հայաստան
Հուլիսի 22-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2500 կրակոց:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Минобороны Арцаха: За минувшую неделю ВС Азербайджана нарушили режим перемирия около 300 раз
В период с 22 по 28 июля ВС Азербайджана на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск нарушили режим перемирия около 300 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
За указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций свыше 2500 выстрелов.
«Передовые воинские части Армии обороны Арцаха в основном воздерживались от ответных действий и продолжали предпринимать необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций», – отмечается в сообщении.