Քաղաքական 17:07 28/07/2018 Հայաստան
Հուլիսի 22-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2500 կրակոց:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Politics 18:08 28/07/2018 NKR
The Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Line of Contact between Artsakh (Nagorno-Karabakh) and Azerbaijan nearly 300 times over the past week (from 21 to 28 July), firing more than 2,500 shots towards the Armenian defense positions from firearms of different calibres, the Artsakh Defense Ministry told Panorama.am.
“The frontline units of the Defense Army mainly refrained from response actions and continued taking necessary measures to secure the reliable protection of the combat positions,” the statement added.