Հասարակություն 17:25 02/08/2018 Հայաստան
Հորդառատ անձրևի հետևանքով Վրաստանի Փոթի նավահանգստային քաղաքի մի քանի փողոցներ ջրածածկ են եղել: Վրացական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ,  ջուրը լցվել է բնակելի շենքերի առաջին հարկի բնակարանները: Տասնյակ ընտանիքների կենցաղային տեխնիկան ու կահույքը փչացել է:
Հատկապես ծանր վիճակ է Դանելիյա կոչվող փողոցում: Բնակիչները դժգոհում են՝ ամեն անգամ անձրևից հետո նույն իրավիճակն է: Պոպակայանները, որոնց վրա հազարավար լարիներ են ծախսվում, չեն աշխատում: Բնակիչները պահանջում են իրենց կրած վնասի փոխահատուցում:
Տեղական իշխանություններն ի պատասխան հայտնել են, որ պոմպերն աշխատել են անխափան, սակայն անձրևը շատ ուժեղ է եղել, ջրահեռացումն ամբողջությամբ ապահովել չեն կարողացել:

Общество 17:44 02/08/2018 Регион
В Поти в результате сильного дождя затопило несколько городских улиц. По информации агентства «IPN», вода проникла в квартиры на первых этажах жилых домов. У десятков семей испорчена бытовая техника и мебель. Об этом сообщает «Грузия-Online».
Особенно тяжелое положение на улице Данелия. По информации местных жителей, при каждом дожде обстановка неизменна – насосные станции, на упорядочение которых потрачены тысячи лари, работают неслаженно. Население требует возмещения ущерба.
Местные власти заявляют, что насосные станции работают бесперебойно, однако из-за обильных осадков не смогли обеспечить прохождение воды.