Քաղաքական 18:59 02/08/2018 Հայաստան
Եթե Երևանի ավագանու ընտրություններին  «Ելք»  դաշինքը չմասնակցի միասնական ցուցակով՝ ապա «Լուսավոր Հայաստան» և «Հանրապետություն» կուսակցությունները ընտրություններին մասնակցելու են միասին և ավագանու ցուցակը գլխավորելու է արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը։ Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ  Երևանի ավագանու «Ելք» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանից։
«Եթե ընտրություններին չմասնակցենք «Ելք»  դաշինքի ձևաչափով` «Քաղաքացիական պայմանագրի» հետ միասնաբար, ապա այո, քննարկումենք այդ տարբերակը»,- ասաց նա։
Հարցին, թե քննարկումների ի՞նչ փուլում են, երբ հայտնի կլինի, նա պատասխանեց. «Մոտ օրերս ամեն ինչ հստակ կլինի»։
«Առաքելություն» կուսակցությունից էլ մեզ հայտնեցին, որ այժմ քննարկում են ՔՊ-ի հետ միասնական ցուցակով Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցության հարցը:

Политика 19:51 02/08/2018 Армения
Если фракция «Елк» («Выход») не будет участвовать единым списком в предстоящих выборах в Совет старейшин Еревана, то партии «Светлая Армения» и «Республика» примут участие в выборах вместе, а предвыборный список возглавит министр юстиции Армении Артак Зейналян.
Об этом сообщил Panorama.am глава фракции «Елк» в Совете старейшин Еревана Давид Хажакян. «Если в выборах не примем участия  в формате блока „Елк” – вместе с партией „Гражданский договор”, то, да, обсуждаем этот вариант», – сказал он.
В ответ на вопрос, на каком этапе находятся обсуждения и когда все прояснится, он сказал: «В ближайшие дни все будет ясно».
Из партии же «Аракелутюн» сообщили, что сейчас обсуждают вопрос участия в выборах в Совет старейшин Еревана единым списком.