Երթևեկության փոփոխություններ՝ Մաշտոցի պողոտա-Գր.Լուսավորչի փողոց տրանսպորտային հանգույցում
Երևանի քաղաքապետարանի 2018թ. ծրագրով, Մաշտոցի պողոտա-Գր. Լուսավորիչ տրանսպորտային հանգույցի թունելային հատվածի բարեկարգման աշխատանքներն ավատին հասցնելու նպատակով, ս.թ. օգոստոսի 7-ին ժամանակավորապես՝ երկու օրով, կդադարեցվի երթևեկությունը Մաշտոցի պողոտա-Հաղթանակի կամուրջ շարժման ուղղությամբ:
Քաղաքապետարանի հայտնում են, որ նշված ժամանակահատվածում տրանսպորտային հանգույցի երթևեկության կազմակերպման սխեմայում փոփոխություններ կատարելու անհրաժեշտություն է առաջացել.
-հանգույցի ստորգետնյա մասում, Մաշտոցի պողոտայից դեպի Հաղթանակի կամուրջ շարժման ուղղությամբ՝ բաժանարար գոտուց աջ ընկած հատվածի ստորգետնյա երթևեկությունը կդադարեցվի, իսկ Հաղթանակի կամրջից դեպի Մաշտոցի պողոտա ուղղությամբ՝ կազմակերպվելու է երկկողմ երթևեկություն:
-հանգույցի վերգետնյա հատվածում շարունակվելու է գործել երթևեկության կազմակերպման ներկայիս ժամանակավոր սխեման:
Շինարարական աշխատանքների ընթացքում խցանումներից հնարավորին խուսափելու համար թեթև մարդատար ավտոմեքենաների վարորդներին առաջարկվում է երթևեկել Հաղթանակի կամուրջ-Արգիշտի-Իտալիայի-Մ.Խորենացու փողոցներ-Մաշտոցի պողոտա շրջանցիկ ճանապարհներով:

Общество 18:09 06/08/2018 Армения
В связи с завершением работ по благоустройству туннеля транспортной развязки проспект Маштоца – улица Гр. Лусаворича в Ереване с 7 августа на 2  дня будет прекращено движение от проспекта Маштоца к мосту Ахтанак (мост Победы). Об этом сообщает пресс-служба мэрии столицы Армении.
В схеме организаций движения будут внесены следующие изменения:
- на подземном участке указанной развязки – движение от проспекта Маштоца к мосту Ахтанак по правую сторону разделительной линии будет прекращено, а от моста Ахтанак к проспекту Маштоца  будет организовано двустороннее движение.
- на наземной части развязки будет действовать текущая временная схема.
Во избежание образования пробок в ходе строительных работ водителям легковых машин предлагается следовать по следующим объездным маршрутам: мост Ахтанак- улицы Аргишти-Италии-Хоренаци-проспект Маштоца.
Ремонтные работы будут осуществляться в две смены.
Мэрия Еревана приносит извинения и надеется на понимание жителей города за причиненные временные неудобства.