Իրավունք 13:23 07/08/2018 Հայաստան
Փաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը երեկ տարածած հայտարարության մեջ հույս էր հայտնել, որ  գործող իշխանությունը հրապարակային դիրքորոշում կհայտնի փաստաբաններին վիրավորելու խնդրի վերաբերյալ:
Պարզելու՝ պատրաստվո՞ւմ  է կառավարությունը նման հայտարարությամբ հանդես գալ, Panorama.am-ը դիմեց վարչապետի մամուլի խոսնակ Արման Եղոյանին:
«Այս հարցով ավելի մանրամասն կխոսի արդարադատության նախարարը: Նա է լիազորված ավելի դետալավորված խոսել: Ուղղակի ես իմ կողմից կարող եմ մեկնաբանել, որ Հայաստանում անընդունելի է ոչ միայն  փաստաբաններին, այլև ցանկացած մարդու վիրավորելը»,-ասաց նա:
Հնարավո՞ր է կառավարության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը հանդես գա հայտարարությամբ: Ի Պատասխան Եղոյանն ասաց, որ կառավարության անունից լիազորված է այդ մասին խոսել նախարար Արտակ Զեյնալյանը:
Արդարադատության նախարարությունից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ խնդրի վերաբերյալ նախարարությունը հայտարարություն կտարածի շուտով: Ժամկետները չհստակեցվեցին:

Минюст Армении выступит с заявлением по вопросу звучащих в адрес адвокатов оскорблений
Председатель Палаты адвокатов Армении Ара Зограбян в распространенном накануне, 6 августа, заявлении выразил надежду, что действующие власти выразят публичную позицию по вопросу звучащих в адрес адвокатов оскорблений.
С целью выяснить, собирается ли правительство выступить с подобным заявлением, корреспондент Panorama.am обратился к пресс-секретарю премьер-министра РА Арману Егояну.
«К этому вопросу более подробно обратится министр юстиции Армении. Он уполномочен говорить об этом более детально. Просто я, со своей стороны, могу подчеркнуть, что в Армении неприемлемо оскорбление не только адвокатов, но и любого человека», – отметил пресс-секретарь.
На вопрос о том, возможно ли, чтобы премьер РА Никол Пашинян выступил с заявлением по данному поводу, пресс-секретарь ответил, что от имени правительства по данному вопросу уполномочен говорить министр юстиции РА Артак Зейналян.
В свою очередь из министерства юстиции РА Panorama.am сообщили, что ведомство распространит соответствующее заявление в скором времени. Однако сроки не были уточнены.