Քաղաքական 14:46 10/08/2018 Հայաստան
«Եկեք պայմանավորվենք, որ հուսահատությունն այլևս Հայաստանում տեղ չունի»,-Բերդի բնակիչների հետ հանդիպմանը հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա նշեց, որ լավ նորություն ունի՝ մայիսից սկսած արտագաղթը կանգնել է, մայիսից սկսկած ավելի շատ մարդ գալիս  է Հայաստան, քան հեռանում է Հայաստանից:
«Եկեք այս տեմպը ոչ միայն պահենք, այլև կրկնապատկենք, եռապատկենք: Մենք մեր հայրենիքից գնալու տեղ չունենք: Մենք մեր գնացածներին պետք է վերադարձնենք Հայաստան»,-ասաց Փաշինյանը:
Վարչապետի խոսքով, աշխարհում չկա ավելի լավ տեղ, քան Հայաստանի Հանրապետությունն է, որտեղ մարդիկ ազատ են, հպարտ, արժանապատիվ ու երջանիկ:

Общество 15:17 10/08/2018 Армения
Продолжается рабочий визит премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Тавушскую область, глава правительства уже провел встречу с жителями Берда.
«Давайте договоримся, что в Армении более не будет места разочарованности», – сказал Никол Пашинян в ходе встречи с жителями города Берд.
Премьер отметил, что у него есть хорошие новости – с мая с.г. эмиграция остановилась.
По его словам, с мая 2018 года число пребывающих в Армению превысило число отбывающих из страны.«Давайте не только сохраним эти темпы, но и удвоим, утроим их. Нам некуда уезжать из нашей Родины. Мы должны вернуть в Армению всех уехавших», – отметил Н. Пашинян.
По словам премьера, в мире нет лучшего места, чем Армения, где люди свободны, горды, имеют достоинство и счастливы.