Օրվա մամուլ 10:13 14/08/2018 Հայաստան
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով՝ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի՝ Լոնդոն կատարած այցը սահուն և հարթ չի անցել։ Մեզ հասած լուրերով՝ փոխվարչապետն ու նրա գրասենյակի ղեկավար Վարագ Սիսեռյանը մինչ թռիչքը հանգրվանել են Մոսկվայի օդանավակայանի VIP սպասարկման սրահում, որտեղ պետք է մի քանի ժամ անցկացնեին՝ մինչև Լոնդոն թռչող ինքնաթիռը նստելը։ Բայց երիտասարդները, հավանաբար, շատ են ոգևորվել իրենց անսպասելի հաջողություններից և բարձր կարգավիճակից ու սկսել են վայելել լաունջի հաճույքները։ Խմիչքի չափաքանակը, հավանաբար, մի քիչ շատ է եղել, երիտասարդները քնած են մնացել և ուշացել ինքնաթիռից։
Հետո զանգահարել են Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանին՝ խնդրելով իրենց համար հյուրանոցի սենյակ պատվիրել, սակայն քանի որ այդ օրերին ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունն էր ընթանում, բոլոր հյուրանոցները զբաղված են եղել, և Ավինյանն ու նրա գրասենյակի ղեկավարը ստիպված են եղել գիշերել օդանավակայանում։
Վարագ Սիսեռյանին հարցրինք՝ ճի՞շտ է, որ ինքնաթիռից ուշացել են։ Նա ասաց․ «Այդպես չի եղել։ Եղել է դեպք, որի հետևանքով ավելի ուշ ենք գնացել, բայց 1 օր չենք ուշացել։ Մոսկվայից ուշացում եղել է, բայց միջոցառումից չենք ուշացել։ Իմիջիայլոց, միայն մենք չէինք ուշացել, մոտավորապես այնտեղ 20 հոգի կային, որոնք բոլորն էլ բողոքել էին, որովհետև շուտ էին փակել գեյթերը։ Մենք էնտեղ մեր բողոքը ներկայացրել ենք, նաև տեղյակ ենք պահել Հայաստանի աէրոֆլոտին, որ այդպիսի բան է եղել, խնդիր չառաջացնելու համար սպասել ենք հաջորդ թռիչքին, հաջորդ թռիչքով գնացել ենք Լոնդոն։ Ասեմ՝ իմանաք, որ Լոնդոնի այցը հատուկ բարեգործական այց էր, ՀԲԸՄ-ն էր կազմակերպել, այսինքն՝ պետական միջոցներով չէր։ Միայն մեր ինքնաթիռի հետ չէր խնդիրը, Մունդիալի օրերն էին, իրենք մեկը մյուսի ետևից խնդիրներ ունեին, դրա համար գեյթերն ավելի շուտ էին փակել»։

Пресса дня 12:13 14/08/2018 Армения
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что визит вице-премьера Тигран Авиняна в Лондон не был гладким и плавным. По сведениям издания, вице-премьер и руководитель его офиса Вараг Сисерян до вылета остановились в зале VIP обслуживания аэропорта Москвы, где должны были переждать несколько часов до вылета в Лондон. Однако, окрыленные своим неожиданным успехом и высоким статусом молодые люди, видимо, решили насладиться прелестями лаунж-бара. Количество выпитого алкоголя, возможно, было чуть больше нужного, в результате чего молодые люди проспали и опоздали на самолет.
Потом они позвонили послу Армении в России, попросив его заказать для них номер в гостинице, однако, поскольку в эти дни проходил Чемпионат мира по футболу, все гостиницы были переполнены и Тигран Авинян со своим помощником вынуждены были переночевать в аэропорту.
Мы поинтересовались у Варага Сисеряна, соответствует ли действительности, что они опоздали на самолет. Он сказал: «Это было не так. Произошел случай, из-за которого мы вылетели позже, но опоздали не на день. Опоздание произошло в Москве, но на мероприятие мы не опоздали. Кстати, опоздали не только мы, там было примерно 20 человек, которые жаловались, что выход на посадку был закрыт рано. Мы там представили свою жалобу, проинформировали также представительство Аэрофлота в Армении, что произошло такое. Чтобы не устраивать проблем подождали следующего рейса, потом вылетели в Лондон. Скажу, чтобы знали, визит в Лондон был специальным, благотворительным, организовал Армянский всеобщий благотворительный союз (AGBU), то есть, не за счет государственных средств. Проблема возникла не только с нашим самолетом. Это было в дни мундиаля и у них один за другим возникали проблемы, поэтому выходы на посадку закрывали раньше».